Gienek Loska. (zdj. Il. ) ; TRICOLORS/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 24 Sierpnia 2020

Stan zdrowia Gienka Loski nadal bardzo poważny i nie ulega zmianie. Wciąż potrzebna pomoc dla wokalisty, żona komentuje

Gienek Loska wygrał pierwszą edycję polskiego "X Factora". Zaskarbił sobie sympatię widzów nie tylko naturalnością i szczerością, ale również wybitnym talentem muzycznym. Zaraz po finale udało mu się nagrać dwie płyty bluesowo-rockowe. Jednak 5 maja 2018 roku doznał wylewu, co zrujnowało wszystko. Fani i bliscy walczą oraz wspomagają piosenkarza. Pomoc jest wciąż potrzebna.

Ponad dwa lata temu Gienek Loska doznał rozległego wylewu krwi do mózgu. Niestety do dziś odczuwa tego poważne skutki.

Obrazy WTV"Miała rozmowę dyscyplinującą", "szukali jej nowego partnera". Prowadząca "Dzień dobry TVN" odeszła w zaskakujących okolicznościach, dziennikarze ujawniająCzytaj dalej

Gienek Loska potrzebuje pomocy - możecie go wesprzeć

Chwilę po wylewie, dzięki szybkiej interwencji medyków, udało się go uratować. Przed długi czas artysta przebywał w śpiączce, co było niezwykle przykre. Wszyscy liczyli na jego szybki powrót do zdrowia. Dziś muzyk ma już 45 lat i może liczyć na wsparcie żony, Agnieszki Stawickiej.

– Wielu lekarzy dawno postawiło na nim krzyżyk, a on się nie daje - wspominała w rozmowie z "Onetem".

Błąd w bankomatach Santander. Wypłacały tyle gotówki, ile tylko się chciałoBłąd w bankomatach Santander. Wypłacały tyle gotówki, ile tylko się chciałoCzytaj dalej

Gienek Loska doznał udaru, gdy przebywał w domu rodzinnym w Białooziersku na Białorusi. Był w odwiedzinach u swojej mamy, a następnego dnia miał wrócić do Polski. Niestety trafił na stół operacyjny w szpitalu w Baranowiczach. Dziś choć media przekazują inne informacje, piosenkarz nie przebywa w śpiączce, ale jego stan jest poważny.

- Gieny nie trzeba budzić, jego trzeba rehabilitować – mówiła pani Agnieszka dla "Onetu". - Jego stan neurologiczny jest poważny, ale on słucha, słyszy, porozumiewa się z nami oczami. A jak mruga, to tak pięknie… To bardzo wzruszające, że tak się do tego przykłada. Odpowiada w ten sposób na tyle, na ile może - dodała.

Obecnie o dalszych losach i aktualnym stanie zdrowia Gienka możemy dowiedzieć się z grupy fanowskiej na Facebooku "Gienek Loska Band fan klub", na której udziela się właśnie Pani Agnieszka. 31 lipca został opublikowany post z pytaniem "Co dalej ze zdrowiem Gienka?".

- Stan Gieny nie ulega zmianie. Napisałam już Pani wielokrotnie, że jeśli coś się zmieni, to poinformuję, więc proszę na nas nie naciskać - pisała pani Agnieszka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Marta Kaczyńska po latach przerwała milczenie. Nieoczekiwanie zdradziła sekret Anny Przybylskiej
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Został jeszcze niecały tydzień. Potem 1400 zł może przejść ci koło nosa

Fani chętnie proponują pomoc. W akcję zaangażowana Polska Fundacja Muzyczna, która zbiera fundusze dla Gienka. "Polska Fundacja Muzyczna jest organizacją pożytku publicznego, której celem jest niesienie pomocy Ludziom Muzyki znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej" - dowiadujemy się ze strony pfm.waw.pl. Właśnie, dzięki zaangażowaniu ludzi o dobrym sercu, muzyk może dokonywać postępów w swojej rehabilitacji. Zapraszamy do wsparcia, a zbiórka pieniędzy przeznaczonych na wsparcie znajduje się - TUTAJ - LINK.

Subkonto pomocowe dla Gienka Loski:
PL 24 1140 1977 0000 2634 0600 1019

(BIC/SWIFT mBanku: BREXPLPWMBK)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd zabrał głos. Chodzi o maseczki
  2. Kontrowersyjne tweety. Sprawdzamy, czy pochodzą od Kai Godek
  3. Hanna Lis prosi o modlitwę. Niepokojący wpis dziennikarki o mamie
  4. Matka tragicznie zmarłego Kacperka przerwała milczenie. W sprawę ponownie angażuje się Rutkowski
  5. Mężczyzna zdemolował stoisko "Zmień Piec", bo myślał, że chodzi o płeć? Fundacja wyjaśnia
  6. Ewakuacja w dużym polskim mieście. Wszystko zaczęło płonąć. Ludzie byli w środku

Źródło: Onet, Facebook.com - "Gienek Loska Band fan klub"

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News