Gienek Loska. (zdj. Il. ) ; TRICOLORS/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 24 Sierpnia 2020

Stan zdrowia Gienka Loski nadal bardzo poważny i nie ulega zmianie. Wciąż potrzebna pomoc dla wokalisty, żona komentuje

Gienek Loska wygrał pierwszą edycję polskiego "X Factora". Zaskarbił sobie sympatię widzów nie tylko naturalnością i szczerością, ale również wybitnym talentem muzycznym. Zaraz po finale udało mu się nagrać dwie płyty bluesowo-rockowe. Jednak 5 maja 2018 roku doznał wylewu, co zrujnowało wszystko. Fani i bliscy walczą oraz wspomagają piosenkarza. Pomoc jest wciąż potrzebna.

Ponad dwa lata temu Gienek Loska doznał rozległego wylewu krwi do mózgu. Niestety do dziś odczuwa tego poważne skutki.

wtv.pl - portal informacyjny"Miała rozmowę dyscyplinującą", "szukali jej nowego partnera". Prowadząca "Dzień dobry TVN" odeszła w zaskakujących okolicznościach, dziennikarze ujawniająCzytaj dalej

Gienek Loska potrzebuje pomocy - możecie go wesprzeć

Chwilę po wylewie, dzięki szybkiej interwencji medyków, udało się go uratować. Przed długi czas artysta przebywał w śpiączce, co było niezwykle przykre. Wszyscy liczyli na jego szybki powrót do zdrowia. Dziś muzyk ma już 45 lat i może liczyć na wsparcie żony, Agnieszki Stawickiej.

 – Wielu lekarzy dawno postawiło na nim krzyżyk, a on się nie daje - wspominała w rozmowie z "Onetem".

Błąd w bankomatach Santander. Wypłacały tyle gotówki, ile tylko się chciałoBłąd w bankomatach Santander. Wypłacały tyle gotówki, ile tylko się chciałoCzytaj dalej

Gienek Loska doznał udaru, gdy przebywał w domu rodzinnym w Białooziersku na Białorusi. Był w odwiedzinach u swojej mamy, a następnego dnia miał wrócić do Polski. Niestety trafił na stół operacyjny w szpitalu w Baranowiczach. Dziś choć media przekazują inne informacje, piosenkarz nie przebywa w śpiączce, ale jego stan jest poważny. 

- Gieny nie trzeba budzić, jego trzeba rehabilitować – mówiła pani Agnieszka dla "Onetu". - Jego stan neurologiczny jest poważny, ale on słucha, słyszy, porozumiewa się z nami oczami. A jak mruga, to tak pięknie… To bardzo wzruszające, że tak się do tego przykłada. Odpowiada w ten sposób na tyle, na ile może - dodała.

Obecnie o dalszych losach i aktualnym stanie zdrowia Gienka możemy dowiedzieć się z grupy fanowskiej na Facebooku "Gienek Loska Band fan klub", na której udziela się właśnie Pani Agnieszka. 31 lipca został opublikowany post z pytaniem "Co dalej ze zdrowiem Gienka?".

- Stan Gieny nie ulega zmianie. Napisałam już Pani wielokrotnie, że jeśli coś się zmieni, to poinformuję, więc proszę na nas nie naciskać - pisała pani Agnieszka. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Marta Kaczyńska po latach przerwała milczenie. Nieoczekiwanie zdradziła sekret Anny Przybylskiej
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Został jeszcze niecały tydzień. Potem 1400 zł może przejść ci koło nosa

Fani chętnie proponują pomoc. W akcję zaangażowana Polska Fundacja Muzyczna, która zbiera fundusze dla Gienka. "Polska Fundacja Muzyczna jest organizacją pożytku publicznego, której celem jest niesienie pomocy Ludziom Muzyki znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej" - dowiadujemy się ze strony pfm.waw.pl. Właśnie, dzięki zaangażowaniu ludzi o dobrym sercu, muzyk może dokonywać postępów w swojej rehabilitacji. Zapraszamy do wsparcia, a zbiórka pieniędzy przeznaczonych na wsparcie znajduje się - TUTAJ - LINK. 

Subkonto pomocowe dla Gienka Loski:
PL 24 1140 1977 0000 2634 0600 1019

(BIC/SWIFT mBanku: BREXPLPWMBK) 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd zabrał głos. Chodzi o maseczki
  2. Kontrowersyjne tweety. Sprawdzamy, czy pochodzą od Kai Godek
  3. Hanna Lis prosi o modlitwę. Niepokojący wpis dziennikarki o mamie
  4. Matka tragicznie zmarłego Kacperka przerwała milczenie. W sprawę ponownie angażuje się Rutkowski
  5. Mężczyzna zdemolował stoisko "Zmień Piec", bo myślał, że chodzi o płeć? Fundacja wyjaśnia
  6. Ewakuacja w dużym polskim mieście. Wszystko zaczęło płonąć. Ludzie byli w środku

Źródło: Onet, Facebook.com - "Gienek Loska Band fan klub"

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!