Gienek Loska "X Factor" "Mam Talent". (zdj. Il. ) ; TRICOLORS/East News
Źródło: (zdj. Il. ) ; TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 9 Sierpnia 2020

Na stronie Gienka Loski opublikowana została pilna i ważna wiadomość. Potrzebne jest wsparcie

Gienek Loska, zwycięzca "X Factor" i uczestnik "Mam Talent" od kilku lat walczy z poważną chorobą. Kilka miesięcy temu, w marcu informowano też o jego nie najlepszej sytuacji finansowej. Na oficjalnej stronie wokalisty umieszczono wówczas pilny apel.

Każdy z nas powinien pamiętać fenomenalne występy Gienka Loski w dawnych produkcjach TVN-u i TVP. Artysta już od 2004 roku występował w licznych talent-show. Pierwsze kroki stawiał jeszcze w "Szansie na Sukces". Dopiero później wziął udział w trzeciej edycji "Mam Talent", a następnie w "X Factor". Dopiero w 2011 roku doceniono jego wielki talent muzyczny. Wokalista z łatwością przeszedł przez kolejne etapy rywalizacji.

Monika Kurska nie wytrzymała, przerwała milczenie. Monika Kurska nie wytrzymała, przerwała milczenie. "Nie chcę tych ludzi znać"Czytaj dalej

Gienek Loska, zwycięzca "X Factor" i uczestnik "Mam Talent" zmaga się z chorobą neurologiczną

Założyciel bandu w 2018 roku doznał wylewu krwi do mózgu. Dzięki natychmiastowej reakcji służb ratunkowych udało się w porę ocalić życie artysty. Niezbędna była jednak poważną operacjię w szpitalu w Baranowicach. Problemy zdrowotne wymusiły na muzyku zawieszenie swojej kariery muzycznej. Jego współpracownicy umieścili na Facebooku apel z prośbą o pomoc dla zwycięzcy programu "X Factor". "Gienek jest ciężko chory, wymaga całodobowej opieki, wsparcia rehabilitacyjnego, żywienia medycznego, pełnej pielęgnacji, a co za tym idzie - wielu preparatów, leków i środków czystości" - czytamy w poście z 1 marca.

Magdalena Ogórek otrzymała pocałunek śmierci? Zaskakująca deklaracja Jarosława JakimowiczaMagdalena Ogórek otrzymała pocałunek śmierci? Zaskakująca deklaracja Jarosława JakimowiczaCzytaj dalej

"Jego stan neurologiczny jest w dalszym ciągu bardzo poważny, ale Gienek cały czas walczy, a my z nim. Do tej walki potrzebujemy wsparcia, także finansowego. Potrzebujemy Waszego wsparcia, każdego z Was. Jeśli więc chcesz pomóc Gienkowi, przekaż 1% swojego podatku na ten cel. To dla Niego wielka sprawa" - dodali na profilu Loski. Pełną treść apelu oraz informacje o możliwości wsparcia znajdziecie pod tym LINKIEM. O artystę dba również Polska Fundacja Muzyczna.

"X Factor i "Mam Talent" otworzyły Gienkowi Losce drzwi do kariery

Popularny program swego czasu mógł zostać odebrany jako konkurencja dla "Mam Talent". Zwłaszcza transfer Kuby Wojewódzkiego do jury "X Factor" wywołało nie lada kontrowersje. Pretensje do dziennikarza miała sama Agnieszka Chylińska. W jednej z rozmów przyznała wprost, że praca na planie bez przyjaciela nie jest już tym samym przeżycie. Przypomnijmy, że w oba programy polegają na rywalizacji między wokalistami. Są oni dzieleni na solistów oraz zespoły. W przypadku "Mam Talent" dopuszczano osoby o najróżniejszych zdolnościach. Prowadzący "X Factor" ograniczyli jednak grupę uczestników. Zwycięzca programu mógł liczyć na 100 tysięcy złotach oraz kontrakt na nagranie własnego, autorskiego albumu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Groźny wypadek Andrzeja Dudy. Zdjęcia z miejsca zdarzenia obiegły sieć
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Samochody, które oszczędzą ci większych, dodatkowych kosztów. TOP 8 aut najtańszych w naprawie

Gienek Loska, zwycięzca "X Factor" i uczestnik "Mam Talent" z pochodzenia jest Białorusinem. Dopiero w 1992 roku wyjechał do Polski. Od razu zaczął grać też swoje pierwsze koncerty. Pierwszi fani muzyka mogli kibicować mu na scenach w Augustowie i Białymstoku. Wokalista wydał też aż trzy płyty muzyczne.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z programu "X Factor" TVN z 16 maja 2011 roku.

Gienek Loska

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy mieli nadzieję do samego końca. Niestety, właśnie przekazano smutne informacje, nie żyje
  2. 115 mln zł kary dla Biedronki za wyższe ceny w kasie
  3. Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyli
  4. Pracownica Tadeusza Rydzyka ujawniła kulisy działania toruńskiego imperium. Robią wrażenie
  5. Jarosław Kaczyński nie ma skrupułów. Dziennikarze dotarli do słów, które wypowiedział w kuluarach. Czeka nas polityczne trzęsienie ziemi?
  6. 158 pasażerów trafiło na kwarantannę. Zadecydowała 1 minuta

Źródło: [Facebook/Gienek Loska Band/TVN]