getin bank. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 7 Lipca 2020

Klienci dużego polskiego banku w niebezpieczeństwie. Można stracić wszystkie oszczędności

Getin Bank wraz ze swoimi klientami mogą stać się ofiarami ataku oszustów. CERT Polska ostrzega przez kradzieżą. To nie pierwsza taka sytuacja.

Zaledwie dwa tygodnie minęły od ostatniego ostrzeżenia przed podobną formą oszustwa. Niestety takie sytuacje zdarzają się coraz częściej.

Wiadomości TVP bezwzględnie skrytykowane tuż przed drugą turą wyborów. Pojawiły się dziesiątki skargWiadomości TVP bezwzględnie skrytykowane tuż przed drugą turą wyborów. Pojawiły się dziesiątki skargCzytaj dalej

Getin Bank - atak na oszczędności

Przed oszustami ostrzega CERT Polska. - Uwaga! Obserwujemy wzmożoną aktywność przestępców związaną z atakami wykorzystującymi fałszywe domeny banków i reklamy Google. Napastnicy polują na osoby szukające stron logowania do bankowości internetowej w wyszukiwarce Google - czytamy na Facebooku organizacji. - Fałszywe serwisy prezentowane są jako pierwszy wynik przez nadużycie działania mechanizmu reklam Google. Złośliwe domeny na bieżąco umieszczamy na naszej liście ostrzeżeń - ostrzega CERT.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziennikarka nagle zasłabła, Trzaskowski rzucił się na pomoc. Polityczka PiS nie mogła się powstrzymać, padły oskarżycielskie słowa
2. Tragedia w Ustroniu Morskim. Czarny scenariusz się spełnił, 19-latek nie żyje

Fałszywa strona przekieruje nas do formularza logowania, gdzie zostaniemy poproszeni o podanie danych potrzebnych do przejścia dalej: loginu/aliasu a następnie hasła. Po ich wpisaniu zaczyna się "weryfikacja komputera", która według strony może potrwać jakiś czas.

Jeśli w kolejnym kroku podamy kod SMS, który może zostać do nas wysłany przez bank po próbie zalogowania się przez oszustów - damy im pełny dostęp do konta. - Jeśli zalogują się z pomocą aplikacji mobilnej, prawdopodobnie wyczyszczą konto przy pomocy BLIK-a. Mogą też nabrać dodatkowych kredytów czy narobić innych szkód użytkownikowi - alarmuje portal Dobreprogramy.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poczta Polska pozwana. Zarzuca się jej nielegalne przetwarzanie danych osobowych
  2. Ogromny rój pszczół w restauracji. Czegoś takiego nigdy nie widzieliście
  3. Beata Szydło gościła u Tadeusza Rydzyka. Nie miała litości
  4. Eksperci ostrzegają przed zbliżaniem się. Katastrofa ekologiczna w Polsce, zdjęcia mówią same za siebie
  5. U Tadeusza Rydzyka już się nie patyczkują. Biskup wprost o wyborach
  6. Miasto w Rosji ewakuowane. Armia testuje nowy pocisk o napędzie jądrowym

Źródło: Dobreprogramy.pl.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News