Gerard Depardieu został oskarżony o gwałt oraz napaść seksualną na młodą aktorkę.. flickr.com/Tom Lee KelSo (CC BY-NC-ND 2.0)Źródło: flickr.com/Tom Lee KelSo (CC BY-NC-ND 2.0)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Lutego 2021

Gerard Depardieu został oskarżony o gwałt. Ofiara miała mieć 22 lata

Gerard Depardieu został oskarżony o gwałt oraz napaść seksualną na młodą aktorkę. Do zdarzenia miało dojść w 2018 roku, ustalił paryski korespondent radia RMF FM Marek Gładysz. Aktor nie przyznaje się do winy.

Szczegóły sprawy za agencją AFP przytacza Onet. Prawnik popularnego francuskiego aktora, Hevre Temime, poinformował dziennikarzy o dochodzeniu, którego bohaterem jest jego klient.

Informację o zarzutach ciążących na Gerardzie Depardieu potwierdził korespondent radia RMF FM w Paryżu.

Filmowy gwiazdor znajduje się obecnie pod sądowym nadzorem.

Gerard Depardieu oskarżony o gwałt na 22-latce

Do zdarzeń, które są przedmiotem sprawy, dojść miało latem 2018 roku. Kobieta, która oskarżyła Depardieu o napaść i gwałt, miała wówczas 22 lata.

Onet wskazuje, że wstępne dochodzenie przeciw aktorowi, prowadzone przez prokuraturę w Paryżu, umorzono już w 2019 roku. Wobec odwołania złożonego przez oskarżycielkę, młodą aktorkę i tancerkę, sędzia śledczy zdecydował się jednak na jego wznowienie.

Rafał Trzaskowski i Borys Budka zebrali wystarczającą liczbę podpisów, aby wnieść inicjatywę ustawodawczą ws. likwidacji TVP InfoRafał Trzaskowski i Borys Budka zebrali wystarczającą liczbę podpisów, aby wnieść inicjatywę ustawodawczą ws. likwidacji TVP InfoCzytaj dalej

Według zeznań kobiety Depardieu miał dwukrotnie wykorzystać ją seksualnie w trakcie nieformalnej próby do przygotowywanego przedstawienia teatralnego.

Do gwałtu miało dojść w paryskiej rezydencji aktora, zlokalizowanej w VI dzielnicy. Według relacji domniemanej ofiary do napaści miało dojść 7 i ponownie 13 sierpnia, wskazuje francuski dziennik „Le Parisien”.

Aktor opuścił Francję w 2012 roku, by uniknąć płacenia 75-procentowego podatku dla osób wyjątkowo zamożnych. Na początku stycznia 2013 roku prezydent Rosji Władimir Putin wydał dekret, w którym nadał Gerardowi Depardieu rosyjskie obywatelstwo.

W 1991 roku artysta został laureatem Złotego Globu za rolę w produkcji „Zielona karta”. Występ w „Cyrano de Bergerac” zapewnił mu z kolei nominację do Oscara.

źródło: Onet

Artykuły polecane przez redakcję WTV: