Georgette Mosbacher jednym z pięćdziesięciu ambasadorów wyrażających poparcie dla środowiska LGBT.. U.S. Department of StateŹródło: U.S. Department of State
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 28 Września 2020

50 ambasadorów pisze do polskiego rządu ws. "Stref wolnych od LGBT". Poruszający list

Georgette Mosbacher została jednym z kilkudziesięciu ambasadorów, którzy zdobyli się na gest solidarności wobec środowiska LGBT. "Wyrażamy nasze poparcie dla wysiłków na rzecz podniesienia świadomości społecznej na temat problemów dotyczących społeczności lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych", czytamy w liście.

"Chociaż ze względu na uwarunkowania epidemiologiczne Warszawska Parada Równości 2020 nie mogła się odbyć w przewidzianym terminie, wyrażamy nasze poparcie dla wysiłków na rzecz podniesienia świadomości społecznej na temat problemów dotyczących społeczności lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych (LGBTI) oraz innych społeczności, które w Polsce stoją przed podobnymi wyzwaniami", brzmi treść cytowanego przez Onet listu podpisanego przez ambasadorów 50 krajów, którzy swą działalność prowadzą w Polsce.

Internauci nie mogą powstrzymać śmiechu pod zdjęciem kardynała Dziwisza. Internauci nie mogą powstrzymać śmiechu pod zdjęciem kardynała Dziwisza. "Sto lat młodej parze"Czytaj dalej

Georgette Mosbacher: "Prawa człowieka nie są ideologią"

Szef amerykańskiej misji dyplomatycznej w Polsce o sprawie poinformowała w mediach społecznościowych. "Prawa człowieka nie są ideologią – są uniwersalne. 50 ambasadorów i przedstawicieli się z tym zgadza", czytamy w opublikowanym na Twitterze wpisie Georgette Mosbacher. Treść listu odnaleźć można m.in. na oficjalnej stronie internetowej amerykańskiej ambasady.

Wpis Georgette Mosbacher.

Pewien polityk wyjawił mocne słowa. Pewien polityk wyjawił mocne słowa. "Ziobro jest nieobliczalny"Czytaj dalej

"Potwierdzamy przyrodzoną godność każdej osoby, wyrażoną w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka", kontynuują przedstawiciele misji dyplomatycznych w Polsce, cytowani przez Onet. "Poszanowanie tych podstawowych praw, które są również zapisane w zobowiązaniach OBWE oraz zobowiązaniach i standardach Rady Europy i Unii Europejskiej jako wspólnoty praw i wartości, zobowiązuje rządy do ochrony wszystkich obywateli przed przemocą i dyskryminacją oraz do zapewnienia im równych możliwości."

I dalej: "W tym celu, a w szczególności w celu ochrony społeczności potrzebujących ochrony przed przemocą słowną i fizyczną oraz mową nienawiści, musimy wspólnie pracować nad środowiskiem niedyskryminacji, tolerancji i wzajemnej akceptacji. [...] Prawa człowieka są uniwersalne i wszyscy, w tym osoby LGBTI, mają prawo w pełni z nich korzystać. To jest coś, co każdy powinien wspierać".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?
2. Ze zwykłego puree ziemniaczanego zrobiła jesienny majstersztyk kulinarny. Wszystko za sprawą 2 dodatkowych składników
3. Gwiazda programu TVN podjęła niespodziewaną decyzję. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

Pod listem, którego koordynatorem jest Ambasada Królestwa Belgii w Polsce, podpisali się ambasadorzy m.in. Australii, Argentyny, Austrii, Belgi, Kanady, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii, Meksyku, Holandii, Nowej Zelandii, Norwegii, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. Inicjatywę wsparli ponadto Generalny Przedstawiciel Wspólnoty Flamandzkiej i Regionu Flamandzkiego, przedstawiciele Komisji Europejskiej i UNHCR, a także zastępcy dyrektora Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE. Pełną listę odnaleźć można, rzecz jasna, na stronie amerykańskiej ambasady.

Rewelacyjny i prosty przepis na kurczaka. Jest bardzo oryginalny i niebanalny, danie przyrządzi nawet najmniej doświadczony kucharzRewelacyjny i prosty przepis na kurczaka. Jest bardzo oryginalny i niebanalny, danie przyrządzi nawet najmniej doświadczony kucharzCzytaj dalej

źródła: Onet / Twitter / pl.usembassy.gov

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już niedługo ponad 14 tys. Polaków dostanie specjalne wezwania. Powód będzie zaskoczeniem
  2. Zofia Klepacka wywołała ogromne oburzenie w Warszawie. Poszło o plakat
  3. 75-latek podał się za dziadka i wszedł do przedszkola. Później został przyłapany na zatrważającym czynie
  4. Minister może zarobić w rządzie ogromne kwoty. Co mają powiedzieć Polacy na "śmieciówkach"?
  5. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
  6. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News