Georgette Mosbacher widzi potencjał w naszym kraju, jeśli chodzi o potencjał nuklearny NATO.. Zuma / SplashNews.com/East NewsŹródło: Zuma / SplashNews.com/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 15 Maja 2020

Sensacyjna sugestia ambasador USA w Polsce. Narobi niemałego zamieszania, chodzi o śmiercionośną broń

Georgette Mosbacher, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, poczyniła zaskakującą sugestię jeśli chodzi o potencjał nuklearny NATO. W Niemczech trwa właśnie poważna dyskusja i debata nad sensem tej części sojuszu. Tamtejsi liderzy mieliby rzekomo nie być zainteresowani rozwijaniem strategii odstraszania z pomocą broni nuklearnej NATO. Pałeczkę zatem być może mogłaby przejąć Polska, co sugeruje Mosbacher w jednym ze swoich ostatnich wpisów w mediach społecznościowych.

Jak podaje PAP, ambasador USA w Polsce swoim wpisem nawiązała do wystąpienia amerykańskiego ambasadora w Niemczech, który odniósł się do trwającej w Niemczech debaty nad uczestnictwem tego kraju w programie udostępniania broni jądrowej w ramach NATO.

Pilne doniesienia ze Śląska. Zawalił się budynek kopalni Mysłowice, strażacy nie mogą wejść do środkaPilne doniesienia ze Śląska. Zawalił się budynek kopalni Mysłowice, strażacy nie mogą wejść do środkaCzytaj dalej

Georgette Mosbacher o potencjale nuklearnym NATO

"Jeśli Niemcy chcą zmniejszyć potencjał nuklearny i osłabić NATO, to być może Polska - która rzetelnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, rozumie ryzyka i leży na wschodniej flance NATO - mogłaby przyjąć ten potencjał i u siebie" - napisała na Twitterze Mosbacher.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Łukasz Szumowski bez ogródek skrytykował społeczeństwo. Mówił o tirach z trumnami, zatrważające
2. Premier obiecał Polakom wzrost jedno z zasiłków. Dostaniesz niemal o połowę więcej

Ambasador USA w Niemczech, Richard A. Grenell w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na to, że Niemcy mogą nie być do końca zainteresowani rozwijaniem odstraszających ośrodków nuklearnych NATO. Jak uważa ambasador, broń jądrowa nie jest ważnym ani zbyt interesującym tematem dla niemieckich polityków.

"Wiarygodne odstraszanie nuklearne, także samoloty zdolne przenosić broń jądrową, są kluczową zdolnością NATO, która jest potrzebna w dzisiejszym świecie i do której Niemcy zobowiązały się przyczyniać" - stwierdził Grenell, cytowany przez PAP. Amerykański ambasador przypomniał także deklaracje końcowe szczytów NATO, mówiące o tym, że sojusz pozostaje nuklearnym tylko do tego czasu, do kiedy istnieje tego typu broń.

Do sprawy i wpisu Mosbacher, także za pośrednictwem Twittera, odniósł się ambasador Niemiec w Polsce, Rolf Nikel. Przypomina o umowie koalicyjnej, zawartej w 2018 roku. - "Niemcy dotrzymują swoich zobowiązań wobec NATO i swoich partnerów zgodnie z umową koalicyjną z 2018 r. W związku z tym wszelkie dalsze spekulacje są bezcelowe" - napisał.

twitter.com/USAmbPoland

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapłacimy kolejne miliony za wydruk nowych kart wyborczych
  2. Nowe miejsca gdzie można biegać bez maseczki. Świetna wiadomość
  3. Uczniowie wracają do szkoły? Nagła decyzja i pilne oświadczenie
  4. Pamiętacie dyrektora z Biebrzy, który robił wielkie oczy na Morawieckiego? Właśnie został zwolniony
  5. Pielęgniarka nie miała wyboru i musiała skłamać w sprawie zakażenia. Powód wprowadza w osłupienie
  6. Szpitale zamarły na 2 minuty. Wszyscy stanęli, poruszająca chwila w Europie, łzy napływają do oczu

Źródło: PAP / rmf24.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News