Georgette Mosbacher. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 6 Lipca 2020

Ambasador odpowiedziała na atak Beaty Mazurek na TVN. "Poniżej godności"

Georgette Mosbacher w stanowczych słowach stanęła w obronie amerykańskiej stacji TVN24. Ambasador USA sprzeciwiła się atakom europosłanki Beaty Mazurek na tę telewizję. To już kolejny raz, gdy ambasador Stanów Zjednoczonych staje w obronie wolności mediów w Polsce. Tak ostre starcie z amerykańską dyplomacją może być problemem dla kampanii Andrzeja Dudy.

Mazurek zaatakowała TVN w tweecie dotyczącym odmowy udziału w debacie przez kandydata KO na prezydenta - Trzaskowski boi się debaty z Polakami. Woli ustawioną debatę w WSI 24 i niemieckim Onecie. To przykład pogardy dla wyborców z mniejszych miejscowości. Mieszkańcy Końskich i Polacy już niedługo wystawią mu rachunek. - napisała, sugerując związki TVN24 z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi.

Andrzej i Agata Duda świętują dzień pocałunku w wymowny sposób. Fala zdjęć homoseksualnych par w odpowiedziachAndrzej i Agata Duda świętują dzień pocałunku w wymowny sposób. Fala zdjęć homoseksualnych par w odpowiedziachCzytaj dalej

Georgette Mosbacher broni TVN24

Na wpis Beaty Mazurek zareagowała ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher - Dobrze Pani wie, że szerzy Pani coś, co jest absolutnym kłamstwem, sugerując że TVN to WSI. Powinna się Pani wstydzić. To jest poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków - napisała Mosbacher, adresując swojego tweeta do europosłanki PiS.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ksiądz Natanek znów odleciał, chce zbierać po 10 zł za brak krawata. "Jest tu któraś pani w portkach?" - śmiejąc się, zapytał podczas kazania
2. Plaga na Bałtyku. Pilnie zamknięto kąpielisko, trzeba uważać

Beata Mazurek błyskawicznie odpowiedziała amerykańskiej ambasador - Pani Ambasador nie wie Pani tego? A.Macierewicz pytany o twierdzenia raportu, że ITI powstał dzięki wojskowym służbom PRL,Macierewicz odesłał do wyjaśnień G. Żemka (taj. wsp.WSI), byłego dyr.FOZZ, przyznał on, że był agentem służb wojska PRL - napisała - W raporcie napisano m.in., że wywiad wojskowy PRL „podejmował wysiłki powołania firmy telewizyjnej”. Celem powołania tego rodzaju firmy miało być ułatwienie plasowania agentury na Zachodzie. Pozwany przez TVN wygrał - dodała w kolejnym tweecie.

To nie pierwszy raz, gdy Georgette Mosbacher staje w obronie TVN. Gdy Telewizja Polska w kwietniu tego roku po serii materiałów TVN na temat Jarosława Kaczyńskiego zaatakowała amerykańską stację, Mosbacher odpowiedziała równie mocno - Fakty TVN jest częścią rodziny Discovery amerykańskiej firmy notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku, której priorytetem jest przejrzystość, wolność słowa oraz niezależne i odpowiedzialne dziennikarstwo. Sugestie, że jest inaczej, są fałszywe. - napisała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny wzrost w emeryturach. Nawet 600 zł, seniorzy sami mogą sprawdzić różnicę
  2. Armagedon nad Zegrzem, miasto wysyła ostrzeżenie. Tłumy ludzi ruszyły nad wodę, trudno jest wyjechać
  3. Wrzuciła niemowlę do wody, wszystko się nagrało. W sieci zawrzało, internauci oburzeni zachowaniem kobiety
  4. Policja rusza na kontrole. Już ponad 13 tys mandatów, mogą złapać każdego
  5. Zobaczył siebie w Wiadomościach TVP. "Nawet nie znają mojego miejsca pracy"
  6. Ufo nad Japonią? Rząd kraju nie ma pojęcia czym jest tajemniczy obiekt

Źródło: Twitter

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News