Georgette Mosbacher. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 3 Czerwca 2020

Georgette Mosbacher reaguje. Warszawska policja przepędzała zapalających znicze pod ambasadą USA

Georgette Mosbacher zajęła jasne stanowisko w sprawie składania zniczy pod ambasadą USA w Warszawie. Nie tylko nie ma nic przeciwko temu, ale również dziękuje za wszystkie wyrazy wsparcia. Warszawska policja jeszcze wczoraj twierdziła, że jest dokładnie odwrotnie.

O zachowaniu policjantów poinformował rzecznik warszawskiego oddziału Razem. Działacze partii udali się na Aleje Ujazdowskie w celu złożenia zniczy ku pamięci zamordowanego przez amerykańską policję czarnoskórego George'a Floyda. Próbowali im to uniemożliwić funkcjonariusze warszawskiej komendy.

Rzeszów. Malutki Sebastian wraz z bratem pobiegli do budy. Matce nie udało się ich uratować, przykreRzeszów. Malutki Sebastian wraz z bratem pobiegli do budy. Matce nie udało się ich uratować, przykreCzytaj dalej

Georgette Mosbacher dziękuje za wsparcie

– Poszliśmy przed ambasadę prywatnie, by upamiętnić George’a Floyda, ofiarę policyjnego mordu. Pilnujący ambasady policjant nie pozwolił nam zostawić zniczy. Mówił, że ambasada sobie tego nie życzy, że miasto nie pozwoliło na to. Sugerował, że możemy dostać mandat za zaśmiecanie. Niezależnie od nas pod ambasadę przyszły jeszcze trzy dziewczyny. Usłyszały to samo – mówi Konrad Wiślicz-Węgrowski, rzecznik warszawskiego oddziału Partii Razem – Po zniczach ustawianych przed ambasadą w poprzednich dniach nie było śladu. Zostały uprzątnięte. My też ich nie zostawiliśmy. Nie chciałem dostać mandatu – dodaje. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zadziwiający wyciek z najbliższego otoczenia Kaczyńskiego. Na Nowogrodzkiej robi się gorąco
2. Marki aut, które Polacy pokochali. Auto z miejsca 5. na pewno sam prowadziłeś

Komentarz w tej sprawie wydała Komenda Stołeczna Policji. "Placówki dyplomatyczne państw obcych podlegają szczególnej ochronie. Należy uszanować prośbę ich przedstawicieli o niepozostawianie żadnych przedmiotów przy ogrodzeniu takiego obiektu” - czytamy w oświadczeniu. 

Jednak sama ambasada zdaje się zupełnie zaprzeczać wersji KSP. Georgette Mosbacher podziękowała dziś na Twitterze składającym kwiaty.

– Bardzo przepraszam każdego, kto chciał złożyć kwiaty i znicze ku pamięci George’a Floyda przy naszej Ambasadzie i zostało mu to uniemożliwione. Nastąpiło nieporozumienie. Jestem ogromnie wdzięczna za gesty solidarności i wsparcia upamiętniające George’a – napisała amerykańska ambasador. Godzinę później poinformowała również, że ambasada stara się w tej chwili skontaktować z ludźmi, którzy chcieli złożyć kwiaty. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana dla wszystkich użytkowników Allegro. Serwis wprowadza prowizję od kosztów dostawy
  2. Od jutra duże zmiany w sklepach. Jak zmienią się godziny otwarcia sklepów - Biedronki i Lidla?
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Są oficjalne wytyczne na wakacje. Trudno sobie wyobrazić, ogromne rozczarowanie

Źródła: Twitter.com/USAmbPoland