gdzie jest burza. Pixinio/Marko MilivojevicŹródło: Pixinio/Marko Milivojevic
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 30 Sierpnia 2020

Służby ratownicze nie wyrabiają, dantejskie sceny. Żywioł uderzył z niespodziewaną mocą

Gdzie jest burza? Obecnie z żywiołem walczą przede wszystkim mieszkańcy województw łódzkiego oraz mazowieckiego. Wkrótce ogromne burze rozpoczną się także na północny wschód od tych regionów. Służby już teraz mają pełne ręce roboty.

IMGW oraz RCB od rana zapowiadały, że sytuacja pogodowa nad Polską ulegnie dziś znaczemu pogorszeniu. Zapowiadano między innymi bardzo silny wiatr oraz burze z gradem. Te rzeczywiście nadeszły, jako pierwszych dotykając mieszkańców województw mazowieckiego oraz łódzkiego. Wiatr oraz deszcz były tak silne, że mieszkańcy uskarżali się na trzaskające okna oraz zdecydowanie zbyt mocno targane żywiołem drzewa, spośród których część może runąć między innymi na samochody. Obecnie ulewa nieco słabnie, co nie oznacza, że nie będzie odczuwalna w innych częściach kraju.

Lech Wałęsa będzie oburzony. Padły słowa, które na pewno do niego dotrąLech Wałęsa będzie oburzony. Padły słowa, które na pewno do niego dotrąCzytaj dalej

Gdzie jest burza?

Wkrótce ulewa ma dotrzeć do województw warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego. Tam także należy spodziewać się burz z piorunami oraz gradem. W regionie pojawi się poza tym bardzo silny wiatr, na co należy przedwcześnie odpowiednio się przygotować. 

Po twarzy Edyty Górniak nagle popłynęły łzy, nie wytrzymała. Niespodziewane sceny przed kameramiPo twarzy Edyty Górniak nagle popłynęły łzy, nie wytrzymała. Niespodziewane sceny przed kameramiCzytaj dalej

W sieci nie brakuje już nagrań oraz zdjęć z miast, przez które przechodzi ulewa. Przyznać trzeba, że podobnych burz nie było w Polsce od naprawdę długiego czasu. Nie bez przyczyny żołnierze WOT-u zostali dziś poinformowani, że w każdej chwili mogą zostać wezwani do usuwania skutków walki z żywiołem. 

Przygotuj się na trudne warunki pogodowe

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomość z ostatniej chwili. Właśnie nadeszło potwierdzenie od premiera Morawieckiego
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Mogą wejść na konta, ściągnąć chore kwoty. Od stycznia kontrolerzy pobrali już 464 mln zł i wciąż im mało

Jutro pogoda ma okazać się dużo spokojniesza. Dzisiejsza noc może jednak sprawić tysiącom Polek i Polaków niemałe problemy. Przed snem lepiej więc dobrze przygotować się na silny wiatr oraz zacinający deszcz z gradem, zabezpieczając okna i drzwi balkonowe, a także usuwając z ogródków i tarasów wszystko, co może zostać zniszczone. Na razie nie wiadomo, na ile poważna okaże się sytuacja związana z podtopieniami. Najważniejsze informacje w tej kwestii zostaną podane zapewne rano jako podsumowanie tej trudnej nocy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny apel do wszystkich warszawiaków. Chodzi o wodę, jest źle
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Ponad 16 tysięcy Polaków odciętych od świata. Setki interwencji. Koszmar