Gdynia: autobusy w maskach. MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East NewsŹródło: MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 15 Kwietnia 2020

Po Gdyni jeżdżą niezwykłe autobusy. Ich widok zaskakuje i przypomina o nowym obowiązku

Gdynia stała się miejscem niecodziennej akcji. Miejscowe Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej wykazało się niezwykłą kreatywnością, by zachęcić ludzi do przestrzegania środków bezpieczeństwa. Na ulice wyjechały autobusy w maseczkach.

Przystrojone w maseczki autobusy pojawiły się na gdyńskich ulicach we wtorek. Oprócz białej płachty, rozpiętej na zderzaku, na wyświetlaczach umieszczono również specjalne napisy. "Noś maskę" oraz "Zakryj usta i nos" – przypominają mieszkańcom widniejące nad przednią szybą litery.

TVP bezpardonowo zaatakowała rodzinę dziennikarki TVN. Odpowiedział jej mąż, padły mocne słowaTVP bezpardonowo zaatakowała rodzinę dziennikarki TVN. Odpowiedział jej mąż, padły mocne słowaCzytaj dalej

Gdynia zachęciła mieszkańców do zakrywania twarzy

– Chcemy przekonywać mieszkańców Gdyni i pasażerów do tego, że jeżeli już korzystają z naszych autobusów, jeżeli w ogóle wychodzą z domu, żeby zakładali maseczki – powiedział Lech Żurek, cytowany przez TVN24 prezes spółki Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. TVN po raz pierwszy tak mocno odpowiada na atak Wiadomości TVP. Dziś w Faktach wyemitowano zaskakujący materiał
2. Antonow An-225 Mrija. Kiedy odleci z naszego kraju? Gdzie oglądać wylot?

Autobusy w maseczkach

Jak wskazuje telewizja, to nie pierwszy przypadek, gdy pomorskie autobusy zostały przystrojone w niezwykły sposób.

– Jeździł już autobus z czapką świętego Mikołaja, jeździł z pączkiem. Dzisiaj ciężkie czasy, dlatego pokazujemy, jak ważne jest, żebyśmy te maski mieli – przekazał Żurek.

– We wszystkich działaniach związanych z epidemią liczy się przede wszystkim skuteczność. Szukamy takich metod, aby dotrzeć do ludzi i osiągnąć to, co jest nam potrzebne – zazwyczaj cel dotyczący zdrowotnego bezpieczeństwa. Dlatego chwytamy się różnych metod, od samego początku kreatywnych i nietypowych, ale takich, które działają. Jeśli przy okazji budzą uśmiech, który tak bardzo jest nam teraz potrzebny, to tym lepiej. Nie robimy tego jednak dla pochwał, ale po to, by gdynianie byli zdrowi i bezpieczni – zaznaczyła Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki. Jej wypowiedź przytacza portal gdynia.pl.

Autobusy mają zachęcać do noszenia masek przynajmniej przez kolejne dwa dni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd stopniowo będzie odmrażał gospodarkę. Wiemy, jakie restrykcje będą znoszone
  2. Nie musisz być na kwarantannie, by dostać 2243,54 zł. Od 1 kwietnia w prawie jest furtka
  3. Co dalej z ograniczeniami? Minister nie ma wątpliwości, ten tydzień będzie decydujący
  4. Zatrważające nagranie samochodu. Auto wyleciało w powietrze, kierowca był nietrzeźwy
  5. Epidemia koronawirusa. Najnowsze tragiczne dane z Polski, w święta zmarło wiele osób
  6. Drugi raz ogłaszają stan wyjątkowy. Koronawirus powrócił, druga fala, przykra wiadomość z zagranicy

Źródła: TVN24, gdynia.pl