Marek Jędraszewski
Źródło: Flickr
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 8 Listopada 2019

Gazeta Wyborcza i TVN "wyproszone" z konferencji z udziałem Głódzia i Jędraszewskiego. Kuriozalne okoliczności

Gazeta Wyborcza i TVN otrzymały od rzecznika „Solidarności”, Marka Lewandowskiego, maile o zaskakującej treści. Redakcje nie mogą uczestniczyć w organizowanej przez związek zawodowy i MCBnFS konferencji "Od godności człowieka do ponadnarodowej współpracy". Przypominamy, że jej honorowymi gośćmi mają być abp Sławoj Leszek Głódź i abp Marek Jędraszewski.

- Zgodnie z decyzją organizatorów informuję, że Państwa redakcje nie otrzymały zgody na udział w Konferencji organizowanej przez MCBnFS i NSZZ "Solidarność" - maila o takiej treści otrzymali w czwartek dziennikarze Gazety Wyborczej i TVN, o czym poinformowała pierwsza z redakcji. Sytuację ocenić można, jako co najmniej dziwną, biorąc pod uwagę fakt, że rzecznik "Solidarności" jeszcze kilka dni temu wysłał GW zaproszenie na wydarzenie.

Głódź i Jędraszewski to wierzchołek góry lodowej. Związkowcy walczą z mobbingiem w kościeleGłódź i Jędraszewski to wierzchołek góry lodowej. Związkowcy walczą z mobbingiem w kościeleCzytaj dalej

Medium bezowocnie próbowało skontaktować się z Lewandowskim. Rzecznik wysyłając, anulowane już, zaproszenie, zapewniać miał, że konferencja jest otwarta dla mediów.

GW pisząc o mailu, przypomniało że Lewandowski od 4 lat nie udzilał redakcji żadnych informacji.

Gazeta Wyborcza i TVN bez wstępu na konferencję

Przypominamy, że "Od godności człowieka do ponadnarodowej współpracy" odbędzie się w ikonicznej sali BHP w Gdańsku. Za jej organizację płaci podatnik - Narodowe Centrum Kultury przekazało na nią 82,2 tys. zł w ramach programu „Kultura – Interwencje”.

Wydarzenie poprzedzi, prowadzona przez abp Głódzia, msza święta, w czasie której homilię wygłosi abp Jędraszewski. Metropolici są honorowymi gośćmi konferencji, podczas której wygłoszą przemówienia.