Gayga była jedną z barwniejszych gwiazd PRL-u. youtube.com/Polish Music of 80 years
Źródło: youtube.com/Polish Music of 80 years
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 27 Listopada 2019

Wiele osób zdążyło o niej zapomnieć. Gayga miałaby dziś 65 lat

Gayga, kolorowa gwiazda PRL-u, nazywana przez ówczesne media "dziewczyną-tęczą", 30 października 2019 roku skończyłaby 65 lat. Wiele osób zdążyło o niej już zapomnieć, młodsze pokolenia mogą nie kojarzyć jej wcale.

Krystyna Stolarska, znana jako Gayga, dziś miałaby już 65 lat. Artystka wielokrotnie występowała na festiwalach w Opolu i Sopocie, gdzie przykuwała uwagę publiczności, mediów i fotoreporterów. Największą popularność zdobyła w latach 80. Była niewątpliwie jedną z barwniejszych polskich gwiazd w czasach PRL. Przez całe życie bardzo pewna siebie, utalentowana, drapieżna, ostra i kontrowersyjna. Śpiewała, że ma 100 twarzy.

- "Zawsze chciała być na estradzie oryginalna, mówiła, że w koktajlowej sukience to może pójść na dancing, a estrada wymaga tego, żeby widz poczuł się doceniany" - wspominał Gayge Janusz Wegiera, dziennikarz Polskiego Radia Katowice, autor jej tekstów.

Pod koniec życia zachorowała na chorobę nowotworową i złagodniała. Zmarła 30 lipca 2010 roku.

Urszulę kochał każdy urodzony w PRL. Nie uwierzycie, z kim jest spokrewnionaUrszulę kochał każdy urodzony w PRL. Nie uwierzycie, z kim jest spokrewnionaCzytaj dalej

Gayga "dziewczyna tęcza" - druga Kora?

Ekscentryczną wokalistkę porównywało się nawet z Korą i wróżono równie wielki sukces. Sama, pewna swej niezwykłości, chciała z nią konkurować.

- "W życiu estradowym pomocna jest zarówno niechęć, która mobilizuje, jak i aprobata, która utwierdza w artystycznych poczynaniach. Ja jestem szalona Gayga, niczym nieustępująca Korze. Chciałabym zagrać mecz rockowy z Korą" - mówiła.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jak zmieniła się najpopularniejsza para prezydencka? Aleksander i Jolanta Kwaśniewska

2. Krystyna Pawłowicz niespodziewanie o swojej młodości. "Słuchałam Hendrixa i Joplin"

3. Ile w czasach PRL kosztował chleb a ile wódka? Niektóre z cen mogą was zaskoczyć

4. Decyzja sądu ws. Jurka Owsiaka. Kwota i okoliczności powalają

5. Będziemy płacić podatek od grzechu? Nowa danina opustoszy nam portfele

6. Dagmara z "Królowych Życia" zostanie gwiazdą "Rancza"? Jednym zdjęciem zelektryzowała fanów