Galerie handlowe mogą ponownie zostać zamknięte?. Zdjęcie ilustracyjne: Jakub Kamiński/East NewsŹródło: Zdjęcie ilustracyjne: Jakub Kamiński/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 10 Maja 2020

W galeriach handlowych zrobiło się niebezpiecznie. Ograniczenia w luzowaniu obostrzeń nie są wykluczone, a handlowcy apelują

Galerie handlowe od kilku dni decyzją Rady Ministrów ponownie goszczą swoich klientów. Część sklepów postanowiła wywołać istne poruszenie za pomocą gigantycznych zniżek. Wywołało to falę kolejek w polskich centrach. Czy sytuacja ta grozi wzrostem zachorowań? Handlowcy przekazali ważny apel.

W związku z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego oraz Łukasza Szumowskiego poluzowano część dotychczas obowiązujących obostrzeń. W ramach powrotu do normalności ponownie możemy odwiedzić centra handlowe. Przypomnijmy, że wciąż panują przepisy dotyczące noszenia maseczek oraz rękawiczek podczas zakupów. Mimo to do sklepów ruszyły istne tłumy. Zdjęcia dużych kolejek oraz wielkiego ruchu w obiegły internet, wzbudzając zaniepokojenie samych handlowców.

Media wskazały potencjalnego następcę Morawieckiego. Może dojść do dymisjiMedia wskazały potencjalnego następcę Morawieckiego. Może dojść do dymisjiCzytaj dalej

Galerie handlowe mogą zostać zamknięte?

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji za pomocą mediów społecznościowych przekazała ważny apel. Odnosi się on do licznych naruszeń zasad bezpieczeństwa, jakie mają miejsce w ich firmach. Handlowcy ostrzegają, że masowe obleganie sklepów jest zagrożeniem dla potencjalnych klientów i osób, które ustawiają się w ogromnych kolejkach. W swoim komunikacie osoby kierujące centrami zapewniają, że próbują zapewnić swoim konsumentom jak najwyższy standard bezpieczeństwa.

- Branża handlowa dokłada wszelkich starań, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa zarówno konsumentom, jak i pracownikom handlu. Wyrażamy głębokie podziękowania dla wielu klientów naszych sklepów, którzy rygorystycznie przestrzegają – obowiązujących nas wszystkich w czasie pandemii – zasad bezpieczeństwa. Równocześnie gorąco apelujemy o respektowanie zaleceń przez tę część klientów, która nie stosuje się do nich, stwarzając tym samym zagrożenie nie tylko dla siebie i swoich bliskich, ale także innych konsumentów i pracowników handlu" - czytamy w komunikacie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziś niedziela niehandlowa, ale jeden, duży sklep ominął prawo. Możesz zrobić w nim zakupy
2. Polska może mieć nowy sposób znoszenia restrykcji. Miliony Polaków do normalności mogłoby wrócić szybciej od reszty

Przypomnijmy, że z usług, jakie oferują galerie handlowe, możemy korzystać już od 4 maja. Wiele sklepów wykorzystało tę okazję, żeby przyciągnąć do siebie klientów za pomocą najróżniejszych przecen. Działanie to odniosło sukces i wywołało prawdziwą falę kolejek. Swoje milczenie w tej sprawie przerwali przedstawiciele resortu zdrowia. Kilka dni temu Łukasz Szumowski zapowiedział, że dalsze odmrażanie gospodarki może zostać zatrzymane w przypadku zagrożenia.

- To niemożliwe, by wrócić do tak dużego "zamrożenia", jakie wprowadziliśmy w poprzednich tygodniach. Taśma może jednak pójść do tyłu, a na pewno zatrzymać w przewijaniu do przodu. To znaczy, kolejny etap luzowania obostrzeń może zostać zamrożony – mówił na łamach TVN24 minister zdrowia.

Zaniepokojeni sytuacją przedstawiciele handlu apelują do klientów o zachowanie rozwagi.

- Bezpieczeństwo polskich konsumentów i pracowników handlu jest najwyższym priorytetem branży handlowej. W sieciach handlowych zrzeszonych w POHiD stwarzamy konsumentom warunki do bezpiecznych zakupów, udostępniamy im środki do dezynfekcji rąk bądź rękawiczki / torebki plastikowe, cały czas informujemy też klientów o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa. Służą temu m.in. oznakowania umożliwiające zachowanie bezpiecznego dystansu, liczne plakaty oraz radiowęzeł – mówi Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Apelujemy do niezdyscyplinowanych klientów o respektowanie zasad bezpieczeństwa i nieutrudnianie pracy personelowi sklepów – dodaje Juszkiewicz.

ZOBACZ TAKŻE:

    1. Sytuacja trudna do skomentowania. Szpital obciął pensje pielęgniarkom
    2. Policja uderzyła w turystów. Kilku już gorzko pożałowało, lepiej uważać
    3. O. Rydzyk o sianiu paniki. Wielu katolików będzie przestraszonych i wściekłych "Daliśmy się puścić w taki kanał zła"
    4. Uwaga ostrzeżenie. Z konta bankowego zniknęła astronomiczna kwota, może dotyczyć każdego
    5. Zatrważające słowa Krystyny Pawłowicz ws. przyszłości naszego kraju. Wzywa do modlitwy, o co chodzi?
    6. Policja uderzyła w turystów. Kilku już gorzko pożałowało, lepiej uważać

Źródło: [Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji "Branża handlowa apeluje do klientów o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa"]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News