Galeria handlowa miejscem akcji policji. Zgłoszenie o alarmach. Jan Bielecki/East NewsŹródło: Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Kamil Wrzesiński
Autor Kamil Wrzesiński - 5 Maja 2020

Co tam się wydarzyło? Alarmy bombowe w polskich galeriach handlowych, doszło do ewakuacji

Galeria handlowa wobec drugiego etapu znoszenia obostrzeń ponownie stała się miejscem chętnie odwiedzanym przez Polaków. Wystarczył jeden dzień otwarcia obiektów, by doszło w nich do niecodziennych sytuacji. Policja otrzymała zgłoszenia o "pozostawionych ładunkach".

Jak informuje portal radiozet.pl, w poniedziałek policja otrzymała kilkanaście zgłoszeń o fałszywych alarmach bombowych na terenie galerii handlowych w kilku województwach. Informacje w tej sprawie potwierdzili policjanci z: Wielkopolski, Śląska, Dolnego Śląska, Małopolski, Podlasia oraz Łodzi. Zgłoszenia dotyczące "pozostawionych ładunków" przesłane zostały pocztą elektroniczną.

Najnowszy sondaż. Niespodziewane wyniki, trudno uwierzyć z kim Duda może spotkać się w II turzeNajnowszy sondaż. Niespodziewane wyniki, trudno uwierzyć z kim Duda może spotkać się w II turzeCzytaj dalej

Galeria handlowa: alarm bombowy

Na Śląsku podobne informacje dostali zarządcy centrów handlowych w co najmniej trzech miastach. Z przekazanych Polskiej Agencji Prasowej doniesień wynika, że w tym regionie ewakuowano co najmniej jeden obiekt - w Rybniku. Jak podała podkomisarz Magdalena Szust z zespołu prasowego śląskiej policji, policja ma obowiązek weryfikacji takich zgłoszeń, ale o ewakuacji decyduje zarządca danego centrum handlowego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Atakowało go TVP, ale się nie poddał. Prof. Simon wbrew władzom ujawnił zatrważające prognozy
2. Rachunek za stomatologa z dodatkową opłatą. Nawet 150 zł, bez których możesz teraz zapomnieć o wizycie

Do podobnej sytuacji doszło także w Białymstoku w jednej z tamtejszych galerii handlowych w centrum miasta. Administrator po otrzymaniu wiadomości o możliwym zagrożeniu zgłosił sprawę na policję. Po przeszukaniu obiektu okazało się, że alarm był fałszywy.

Zgłoszenia odnotowano także w trzech galeriach we Wrocławiu, dwóch w Łodzi i jednej w Wałbrzychu. W jednym z wrocławskich obiektów zarządzono ewakuację. Według nieoficjalnych informacji PAP przypadki fałszywych alarmów bombowych zarejestrowano także w Warszawie i Krakowie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy oświadczają stanowczo: koronawirus nie powstał w laboratorium
  2. Chwile grozy na osiedlu. Czterolatek wypadł z okna
  3. Rydzyk powraca z kolejnym apelem. Znalazł nowe źródło finansowania, ale pojawił się problem
  4. Ważna informacja dla tysięcy rodziców w całym kraju. Chodzi o maseczki
  5. Pilna konferencja Andrzeja Dudy. Przekazał "doskonałe dla Polaków informacje"
  6. Polacy mogą być zagrożeni. Specjaliści ostrzegają osoby, które wyszły na spacer

Źródło: radiozet.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News