Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę złożyła zawiadomienie na prokuraturę dotyczące Marka Kruszela.. facebook/KruszwilŹródło: facebook/Kruszwil
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 12 Maja 2020

“Idolowi” polskich nastolatków zarzucono poniżanie niepełnosprawnych. Reakcja jego fanów oburza, niewiarygodne

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę w marcu złożyła zawiadomienie do prokuratury dotyczące Marka Kruszela, znanego jako "Lord Kruszwil". Popularny na serwisie YouTube nastolatek miał poniżać osoby z niepełnosprawnością. Wówczas do gry wkroczyli jego fani.

"Nie mogliśmy patrzeć, jak Lord Kruszwil pod pozorem dostarczania rozrywki krzywdzi innych. Jego filmy obrażają i ośmieszają osoby z niepełnosprawnością, a u odbiorców utrwalają stereotypowe, upokarzające przekonania na ich temat", czytamy na Facebooku organizacji. W taki sposób jej przedstawiciele tłumaczą wspomniane powyżej zawiadomienie na prokuraturę dotyczące nastolatka.

Macierewicz odleciał w Radiu Maryja. Wymyślił teorię spiskową o pandemii, ręce opadająMacierewicz odleciał w Radiu Maryja. Wymyślił teorię spiskową o pandemii, ręce opadająCzytaj dalej

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę: "Sprzciw wobec mowie nienawiści i wulgaryzmom"

Po stronie youtubera tłumnie stanęli jednak jego widzowie. "Setki (!) nastolatków napisało do nas, obrzucając nas wulgarnymi wyzwiskami i grożąc nam (!) domagali się, abyśmy usunęli post, który »obraża« ich idola", czytamy we wpisie Fundacji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP zaliczyły wpadkę roku. Niecenzuralne treści o wczesnej godzinie, dzieci mogły siedzieć przy telewizorach
2. WHO komentuje niepokojące doniesienia. U ozdrowieńców wykrywa się ponownie obecność koronawirusa

Przedstawiciele organizacji postanowili nie przechodzić obojętnie wobec zachowania fanów Marka Kruszela. "Zgłosiliśmy do Facebook app wszystkie komentarze jako szkodliwe treści, zablokowaliśmy ponad 200 profili! Wiedzieliśmy, że taka reakcja jest potrzebna, że musimy stanowczo sprzeciwić się mowie nienawiści i wulgaryzmom", zapewniają.

"Dostaliśmy realny dowód, jak bardzo patoinfluencerzy mają wpływ na najmłodszych użytkowników internetu. Jak kreują ich sposób widzenia świata, postrzegania inności, a także sposób komunikacji", czytamy na zakończenie.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę o reakcji fanów Lorda Kruszwila

ZOBACZ TAKŻE:

    1. Ostrzeżenia IMGW dla sześciu województw. Nadchodzą burze z gradem
    2. Porażające, wszedł na 260-metrowy dźwig bo chciał zrobić zdjęcie. Teraz może trafić za kratki
    3. Kataklizm w centralnej Polsce. Służby odpowiadają na pytania o straty
    4. Kierowca wykrzyczał do pasażerów, że w autobusie może być tylko 21 osób. Ich reakcja zwala z nóg
    5. Dzień Pielęgniarki i Położnej. Dziękujemy bohaterom w szpitalach w całej Polsce
    6. Niewiarygodne odkrycie w Dolinie Śmierci. Ostatni raz był widziany 68 lat temu

Źródło: facebook.com/Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News