Fryzjer to jeden z zawodów, którego działalność została przywrócona. Wizyta w salonie w Wieluniu mogła jednak doprowadzić do zakażenia.. (zdj.il) pexels.com/Engin Akyurt
Źródło: (zdj.il) pexels.com/Engin Akyurt
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Maja 2020

Byłeś ostatnio u fryzjera? Może zadzwonić do ciebie sanepid, zdrowie grupy klientów z woj. łódzkiego zagrożone

Fryzjer to jeden z zawodów, którego działalność została przywrócona wraz z kolejnymi etapami poluzowania obostrzeń dotyczących epidemii. Jak się jednak okazuje, nie we wszystkich salonach wizyty były bezpieczne. Potwierdzono bowiem obecność wirusa u kobiety pracującej w jednym z salonów w Wieluniu. Mogła mieć kontakt nawet z sześćdziesięcioma klientami.

Szczegóły sprawy przytacza Onet. Jak czytamy, zakażenie koronawirusem u fryzjerki stwierdzono w jednym z salonów w Wieluniu. Od chwili, gdy działalność zakładu została przywrócona, kobieta mogła mieć styczność z około sześćdziesięcioma osobami. Lista wszystkich z nich miała już jednak trafić do pracowników sanepidu.

Tadeusz Rydzyk jednak się doprosił? Ważne zmiany w kościołach w całej Polsce, zapadła decyzjaTadeusz Rydzyk jednak się doprosił? Ważne zmiany w kościołach w całej Polsce, zapadła decyzjaCzytaj dalej

Fryzjer i sześćdziesięciu potencjalnych zakażonych

– Dzwonimy do nich i podejmujemy czynności – przekazała dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wieluniu Barbara Sułkowska, cytowana przez onet.pl. – Prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne, by ustalić, jak długo miał miejsce kontakt z tą panią. W zależności od ustaleń część osób kierowana jest na kwarantannę, część pod nadzór epidemiologiczny.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Prof. Krzysztof Simon nie mógł uwierzyć w decyzję premiera. Nie daje się uciszyć, ujawnił, jak jest naprawdę
2. Każdy będzie musiał wymienić bezterminowe prawo jazdy. Rachunek na 100,5 zł zapłacisz jednak ty

Kobieta została przebadana w związku z testami wykonywanymi wśród rodzin pracowników fabryki mebli w Kępnie. Wówczas wyszło na jaw, że fryzjerka jest zakażona wirusem SARS-CoV-2.

Warto wspomnieć, że we wspomnianej fabryce odnotowano niemal 300 przypadków zakażenia. Informację o tym, że zakład został jednym z dużych ognisk epidemii, potwierdził na zwołanej dziś konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  2. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Wykryli 101 niezidentyfikowanych obiektów latających. Wyznanie Francji

Źródło: onet.pl