fryzjer. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 11 Maja 2020

Nie możesz się doczekać wizyty u fryzjera? Wkrótce nie będą już wyglądać tak samo, znamy rekomendacje

Fryzjer i kosmetyczka, jedne z najbardziej oczekiwanych w luzowaniu obostrzeń zawodów, według nieoficjalnych doniesień ponownie zaczną obsługiwać klientów już 18 maja. Wprowadzone zostaną nowe zasady, które umożliwią bezpieczniejsze korzystanie z ich usług w trakcie epidemii.

Ponowne otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych nastąpi najprawdopodobniej w kolejnym etapie luzowania obostrzeń, który planowany jest na 18 maja. Rząd przypomina jednak, że nie oznacza to powrotu do normalności. Miejsca te będą musiały funkcjonować w nowym reżimie sanitarnym.

Bardzo niepokojące informacje od ministra Szumowskiego. Chodzi o szczyt epidemiiBardzo niepokojące informacje od ministra Szumowskiego. Chodzi o szczyt epidemiiCzytaj dalej

Fryzjer i kosmetyczka w czasach epidemii

Na dokładne wytyczne od rządu branża będzie musiała jednak poczekać. Obecnie trwa ich opracowywanie przez Główny Inspektorat Sanitarny. Jednak dzięki infografikom Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego możemy ocenić, jak będą wyglądały nowe regulacje. Przede wszystkim wizyta będzie zaczynała się od umówienia się przez internet lub telefon. Nie będzie można umówić się na wizytę osobiście w salonie. Trzeba będzie również przyjść punktualnie na umówioną godzinę, nie będzie można spędzić czasu w poczekalni.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Łukasz Szumowski w zaskakujących słowach: "Gdyby nie zakażenia koronawirusem na Śląsku, mielibyśmy już tendencję spadkową"
2. Polacy jednak wyjadą w wakacje na zagraniczne wyjazdy? Wiceminister podał trzy możliwe kraje

Po przyjściu do salonu klienci będą musieli wypełnić ankietę oraz zostanie zmierzona im temperatura. Obowiązkowe będą maseczki a także rękawiczki (ewentualnie dezynfekcja rąk). Nie będzie można używać telefonów komórkowych w trakcie wizyty. Nie ma również mowy o serwowaniu klientom jakichkolwiek napojów.

Obostrzenia dotkną też samych pracowników. Bezwzględnie będzie ich obowiązywał nakaz używania środków ochrony osobistej takich jak maseczki, rękawiczki i przyłbice. Płatność za usługę będzie realizowana wyłącznie bezgotówkowo.

Branża beauty jest jedną z najmocniej dotkniętych przez koronawirusa. – Umożliwienie tej grupie usługodawców szybkiego powrotu do pracy to jedyna szansa na ocalenie wielu tysięcy miejsc pracy – podkreśla Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna PZPK w rozmowie z Wprost.

ZOBACZ TAKŻE:

    1. Naczelny polski epidemiolog oskarża Ministra Szumowskiego o szerzenie paniki
    2. Łowca burz ostrzega przed trąbą powietrzną. IMGW wydało pilny komunikat
    3. Jednak wyjedziemy na wakacje poza granice kraju? Wiceminister uchylił rąbka tajemnicy, ale jest haczyk
    4. Ratownicy przyjechali do leżącego na chodniku 55-latka. W karetce mogło dojść do tragedii, nagle wyjął nóż
    5. Premiera "Zabawy w chowanego" braci Sekielskich szybciej niż się wszyscy spodziewali. Jest data
    6. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek

Źródło: Wprost

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News