Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów na Facebooku. https://www.facebook.com/wydawnictwo.niepokalanow/
Źródło: https://www.facebook.com/wydawnictwo.niepokalanow/
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 13 Stycznia 2020

Franciszkanie się nie popisali z okazji WOŚP. Przykre zachowanie

Franciszkanie, a konkretnie Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów zamieściło na swoim Facebooku karykaturę czerwonego serca, do złudzenia przypominające logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grafikę okraszono niezwykle przykrym tekstem.

Miliony osób włączyły się w pomoc fundacji Jurka Owsiaka podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W aukcji udział wzięli również polscy duchowni. Wczoraj jako przykład podawaliśmy piękne słowa siostry Małgorzaty Chmielewskiej, przełożonej Wspólnoty Chleb Życia. – Każdy dobry czyn, bez względu na to kto go wykonuje, czy człowiek wierzący, niewierzący, buddysta, muzułmanin, ma swoją ogromną wagę i buduje lepszy świat. Powoli doszliśmy do tego. Już w tej chwili ogromna większość członków kościoła nie tylko uczestniczy w tym, bo wierni przecież zbierają też te pieniądze, ale otwierają się również parafie i inne instytucje kościoła. W dobrych dziełach nie ma konkurencji, tylko współpraca. Wystarczy roboty dla wszystkich – przekonywała w rozmowie z Onetem. Niestety, nie wszystkie osoby związane z Kościołem mają podobny światopogląd.

Niebotyczna suma. Ile orkiestra uzbierała do rana?Niebotyczna suma. Ile orkiestra uzbierała do rana?Czytaj dalej

Franciszkanie: Rycerz Niepokalanej nie wspiera orkiestr przemocy

Na karykaturalnym sercu zamieszczonym na profilu wydawcnitwa czytamy: "Rycerz Niepokalanej nie wspiera żadnych orkiestr przemocy ani czarnych mszy". Wspomniane "czarne marsze" to, rzecz jasna, Strajk Kobiet z roku 2016, który ruszył ulicami polskich miast po odrzuceniu ustawy liberalizującej prawo aborcyjne.

Opis zamieszczony pod zdjęciem również jest nader interesujący. "Niechże on [Różaniec] stanie się mieczem każdego Rycerza i Rycerki Niepokalanej, jak Jej medalik jest zabijającą zło kulką", pisze Wydawnictwo Ojców Franciszkanów, cytując słowa św. Maksymiliana Kolbe. W komentarzach pod postem jedna z internautek nawiązuje zresztą do postaci świętego, twierdząc, że autorzy posta powinni się wstydzić, św. Maksymilian Kolbe bowiem "kochał ludzi niezależnie od tego kim byli i zawsze ich wspierał". W odpowiedzi czytamy: "Oczywiście, że kochał ludzi, ale piętnował zawsze bardzo otwarcie błędne ideologi".

To jednak nie koniec komentarzy autorów posta. Wydawnictwo Ojców Franciszkanów zaznacza również, że "Jerzy Owsiak wspiera aktywnie aborcję", a co za tym idzie "jedne dzieci są ratowane a inne zabijane".

"Czy może katolik popierać aborcję?", czytamy.

"Kościół zawsze staje po stronie człowieka, natomiast potępia grzech", zapewniają w innym komentarzu autorzy facebookowego posta.

Franciszkanie zamieścili okropną grafikę

ZOBACZ TAKŻE:

1. Po przekroczeniu konkretnych progów zmaleje twoja renta i emerytura. Lepiej ich nie przekraczaj

2. Nie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcę

3. Ile zarabia Jurek Owsiak? Odpowiedź was zaskoczy

4. Niespodziewany, poruszający gest Jurka Owsiaka w czasie światełka do nieba. Wesprze zwierzęta, ginące w Australii

5. Wzruszające słowa rodziców Pawła Adamowicza. Dopiero teraz dotarły do nich media

6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk