Foki. facebook.com/FokariumŹródło: facebook.com/Fokarium
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 22 Sierpnia 2020

Skandaliczne zachowanie dorosłych ludzi nad Bałtykiem. Nie oszczędzają nawet małych fok

Foki żyjące w Bałtyku chronione są ustawą o ochronie przyrody z 2004 roku. Te piękne zwierzęta często wychodzą na brzeg, który tak jak morze stanowi część ich naturalnego habitatu. Niestety, niektórzy ludzie chcieliby go zmonopolizować, płosząc a nawet atakując wylegujące się na słońcu foki.

W maju tego roku media obiegła informacja o skandalicznym zachowaniu turystów i mieszkańców nadmorskich miejscowości. - Od pewnego czasu w Gdyni pojawiają się małe foki. Niestety ludzie rzucają kawałkiem drewna w foki, płoszą, podchodzą i nękają zwierzęta, które czuły się dotąd bezpiecznie na gdyńskim wybrzeżu - informowała Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry Uniwersytetu Gdańskiego na Helu za pośrednictwem swojego Twittera.

Nagła awantura na antenie w TVN24. Na żywo padły obelżywe słowa i mnóstwo wulgaryzmów, sytuacja, jakiej nie byłoNagła awantura na antenie w TVN24. Na żywo padły obelżywe słowa i mnóstwo wulgaryzmów, sytuacja, jakiej nie byłoCzytaj dalej

Dyrektor placówki, w rozmowie z portalem Polsatnews.pl przekazała, że niektóre osoby zupełnie nie szanują fok szarych, których dramatycznie kurcząca się populacja pozostaje pod ścisłą ochroną gatunkową. - Plaża jest naturalnym środowiskiem dla fok. Wylegując się na piasku odpoczywają, a ludzie nie dają im do tego prawa (...) Ludzie podchodzą zbyt blisko by zrobić zdjęcie, hałasują czy wręcz odstraszają zwierzęta - przekazała dr Iwona Pawliczka.

Foki nadal nie mają spokoju nad Bałtykiem

Przepyszny bigos bez kapusty. Nieszablonowy przepis, który sprawi się zarówno w upały i nie pozostawi nieprzyjemnego zapachu w domuPrzepyszny bigos bez kapusty. Nieszablonowy przepis, który sprawi się zarówno w upały i nie pozostawi nieprzyjemnego zapachu w domuCzytaj dalej

Niestety, udostępniane w sieci co jakiś czas zdjęcia i nagrania wskazują, że turyści niewiele się nauczyli. W ten czwartek Fokarium, będące częścią Stacji Morskiej, opublikowało niepokojący wpis na Facebooku. Na zamieszczonym przez nie zdjęciu widzimy tłum ludzi, gnających w stronę wypoczywającej foki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje wspaniała dziennikarka i posłanka
2. Polacy notorycznie nie dodają do jajecznicy 1 składnika, który diametralnie zmienia jej smak. Błąd, bez niego traci aksamitną konsystencję i cudowny smak
 

 - To NIE jest fotomontaż. To jest niestety częste i skandaliczne zachowanie. Ta sytuacja miała miejsce wczoraj na polskim wybrzeżu. Dorośli ludzie zerwali się w kierunku foki, która chciała wyjść na brzeg, żeby na nim spokojnie odpocząć. Dorośli ludzie jej nie pozwolili. Chcieli zrobić sobie zdjęcie z foką. Zdjęcie ludziom zrobił zbulwersowany tym zachowaniem Kuba z Wadowic. Przypominamy - zostawmy foki w spokoju. Miejsca na plaży wystarczy i fokom i ludziom - czytamy w poście.

Podłączamy się do apelu Fokarium o to, aby nie płoszyć fok. Plaża należy do nich tak samo, jak do ludzi.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Tysiące Polaków załapią się na dodatkowe 1500 zł miesięcznie od rządu. O pieniądze będzie wyjątkowo łatwo
  2. TVN24 przypisała fałszywy cytat posłowi PiS. Stacja wyemitowała sprostowanie
  3. Jarosław Kaczyński w sprośnej koszulce wśród tańczących kobiet. Nieznana historia z młodości prezesa PiS
  4. Nagła dymisja w Ministerstwie Zdrowia. "Decyzja długo odkładana"
  5. Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach prezydenckich? Jest odpowiedź ministra
  6. Prawie połowa Polski o krok od czerwonych alterów. Ostrzeżenia są bardzo poważne

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!