Urząd Skarbowy. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 14 Lipca 2020

Chwalisz się swoim życiem na Facebooku? Spodziewaj się kontroli fiskusa

Skarbówka ostrzega i podaje przykłady, jak ludzie sami ściągają na siebie kłopoty. Zobacz jakie zachowania w sieci mogą skończyć się interwencją fiskusa.

Publikowanie zdjęć drogich samochodów, ekskluzywnych mieszkań, jachtów czy innych nieruchomości może przysporzyć nam wiele kłopotów. Na takie posty na Facebooku urząd skarbowy zwraca szczególną uwagę.

Kontrola na Facebooku

Polskatimes.pl zwraca uwagę, że jeżeli lubimy chwalić się swoim życiem, które w porównaniu do naszych deklaracji podatkowych wydaje się być zdecydowanie bardziej wystawne, to sami tak naprawdę ściągamy na siebie kłopoty. Takie zachowania szczególnie zwracają uwagę „Cybercentrum”, czyli skarbowego „białego wywiadu”. Jednym z najczęstszych błędów jest przede wszystkim reklamowanie niezarejestrowanej działalności gospodarczej lub prowadzenie jej fan page’a. „W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Toruniu działa Referat Wsparcia Centrum Kompetencyjnego w Bydgoszczy” – informuje Bartosz Stróżyński, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. Jego zadaniem jest ograniczenie skali zjawiska oraz poprawa prawidłowości rozliczeń podatkowych.

Każda usługa w sieci może podlegać kontroli


Jak podaje „Polska Times” informuje, iż nawet początkujący fotograf, który reklamuje swoje usługi w sieci, a nie posiada zarejestrowanej działalności może zostać ukarany przez urząd skarbowy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Duży market obniża ceny 500 produktów. Wiemy co stanieje 2. Andrzej Duda wycofuje się z emerytalnych obietnic? Poszło o pieniądze

„Ci, którzy dopuszczają się łamania prawa musza liczyć się z koniecznością zapłaty zaległego podatku wraz z odsetkami i ewentualnymi sankcjami przewidzianymi w ustawach podatkowych (75. proc. podatek od nieujawnionych źródeł, sankcja VAT – red). Dodatkowo, niezgłoszenie działalności gospodarczej, niewypełnienie obowiązków składania zeznań podatkowych i nieopłacanie należnych podatków z tytułu sprzedaży za pośrednictwem sieci to przestępstwa lub wykroczenia skarbowe” – tłumaczy Bartosz Stróżyński.

Źródło: [Polska Times]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Duży market obniża ceny 500 produktów
  2. Andrzej Duda wycofuje się z emerytalnych obietnic? Poszło o pieniądze
  3. Jarosław Jakimowicz opublikował prywatne wiadomości i dane kobiety. Zdumiewająco ją obraził
  4. Niemcy odgradzają się od Polski. Budują 50 km płot na granicy

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News