Filip Chajzer i Anna Kalczyńska. Wikipedia/Magazyn VIVA!, Ralf Lotys
Źródło: Wikipedia/Magazyn VIVA!, Ralf Lotys
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 26 Lutego 2020

Filip Chajzer i Anna Kalczyńska zostaną ukarani? Ich przełożony z niejednoznaczną odpowiedzią

Filip Chajzer, Anna Kalczyńska i Kinga Rusin to prowadzący Dzień Dobry TVN, którzy w ostatnich dniach, kolejno, nie schodzili z pierwszych stron gazet. Niestety, o dziennikarzach pisano głównie w negatywnym kontekście. Podczas gdy o relacji z prywatnej, pooscarowej imprezy ostatniej z wymienionych, mówiono w kategoriach wpadki, zachowanie pierwszej dwójki oceniano jako zwyczajnie nieetyczne. Teraz głos w sprawie zabrał ich przełożony.

Filip Chajzer ma na swoim koncie już kilka niefajnych zagrań. Jednymi z najcięższych, ciążących na nim zarzutów były te, związane z molestowaniem w programie "Azja Express". Po pojawieniu się artykułu, negatywnie oceniającego zachowanie dziennikarza, który bez pozwolenia całował napotkane na ulicy kobiety, zainteresowany odpowiedział wystawieniem autorki tekstu na lincz. Mocno oberwało mu się również wówczas, kiedy w studio gościł małpki kapucynki. Po odcinku skrytykowała go sama Kinga Rusin.

Impreza firmowa w kostnicy z pokazem bez ubrań na czele. Szef słono zapłaciImpreza firmowa w kostnicy z pokazem bez ubrań na czele. Szef słono zapłaciCzytaj dalej

Czarę goryczy przelał udawany atak paniki Chajzera. Dziennikarz złapał się za sercę i symulował coś na wzór ataku padaczki, podczas rozmowy z psycholog Marią Rotkiel na temat zaburzeń lękowych. To dokonanie oraz późniejsze tłumaczenie prowadzącego DDTVN (nota bene zakrawające o seksizm) popchnęło nawet popularnego vlogera Gargamela, do poświęcenia mu jednego odcinka.

Filip Chajzer oddał miano czarnej owcy Annie Kalczyńskiej

Podczas gdy internauci zaczęli zbierać podpisy pod petycją, w której domagali się usunięcia dziennikarza z programu, o miano czarnej owcy śniadaniówki zawalczyć postanowili Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik. Ich materiał, dotyczący zwycięzcy rankingu najprzystojniejszych mężczyzn świata, określono jako seksistowski i rasistowski. Sposób, w jaki prezenterzy naśmiewali się z urody i "kobiecości" Jungkooka z BTS obiegł nie tylko polskie ale i zagraniczne media. Konsekwencje po emisji odcinka poniosła tylko jedna osoba i nie była to żadna z wymienionych. Stacja zdecydowała o zwolnieniu Adama Federa, który w ramach reportażu pokazywał przechodniom zdjęcie innego członka koreańskiego zespołu, przedstawiając go jako Jungkooka, i pytał o zdanie.

W DDTVN już teraz następują zmiany. Podczas konferencji ramówkowej TVN zaprezentowani zostali nowi prowadzący śniadaniówki. Od teraz widzowie będą oglądać w niej również Paulinę Krupińską i Damiana Michałowskiego. W kuluarach spekulowano, że wybór nowych prowadzących miał być jasnym sygnałem ostrzegawczym dla starej gwardii dziennikarzy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Aleksander Kwaśniewski wydał stanowisko w sprawie wyborów prezydenckich. Można się było spodziewać?
2. Tutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środka

Portal plotek.pl postanowił podczas konferencji dopytać dyrektora programowego TVN o potencjalne konsekwencje dla wymienionych na początku prowadzących. Edward Miszczak nie chciał odpowiadać na propozycję wprowadzenia w stacji "cancel culture". Wyraził jednak badzo niejednoznaczną opinię na temat zmian w śniadaniówce.

- Jeśli chodzi o nowych prowadzących w DDTVN, to jest początek zmian. Będą zmiany systemowe, bo to jest nie do uniknięcia i wiemy, że przy tej sprawie czeka nas dużo pracy. Jesteśmy też świadomi, że portale internetowe żyją takim kontentem i nie jest to dla nas kłopotem. Natomiast dzisiaj gwiazdy powinny być bardziej uważne w swoich mediach społecznościowych, bo dla widzów często nie ma różnicy między programem telewizyjnym, a ich profilem na Instagramie. To jest nowe zjawisko, którego gwiazdy muszą się nauczyć - powiedział Miszczak.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Polscy sportowcy zamknięci w hotelu z powodu koronawirusa. Organizatorzy chcą zapobiec epidemii
  3. Wciąż możesz je mieć między gratami. Jednego jesteś w stanie sprzedać nawet za ponad 1 tys. zł
  4. Felietonista Radio Maryja ujawnił dane ofiary pedofila. Teraz poniesie konsekwencje
  5. Została pobita do nieprzytomności i hospitalizowana. Nie żyje lokalna polityk PiS
  6. Dziś prezydent podpisze ustawę o "trzynastkach". Jakie są warunki przyznania świadczenia?
  7. Koronawirus w dwóch krajach graniczących z Polską. Najnowszy przypadek potwierdzony