Filip Chajzer Dzień Dobry TVN. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Aleksandra Olbryt
Autor Aleksandra Olbryt - 11 Września 2020

Filip Chajzer znowu dał „popis” w Dzień Dobry TVN. Goście wreszcie odpowiedzieli, zaskoczeni?

Filip Chajzer nie wytłumaczył się jeszcze z wpadki, którą od emisji czwartkowego "Dzień dobry TVN" wytykają mu tysiące internautów. Za to w obronę wzięli go sami zainteresowani - goście, pod którym adresem padł, rzekomo wyjęty z kontekstu, niewybredny żart prowadzącego.

Filip Chajzer w ogniu krytyki. Goście programu stanęli w jego obronie

Filip Chajzer po emisji czwartkowego wydania "Dzień dobry TVN" wywołał niemałą burzę. W programie gośćmi jego i Małgorzaty Ohme byli Małgorzata Heretyk-Musiał - aktorka i youtuberka znana z "Ameryce Express 2" oraz jej mąż, Ernest Musiał. Para wzięła ślub w sierpniu. Prowadzący zadali swoim gościom wiele pytań, w pewnym momencie padło także mało taktowne pytanie... o potomstwo. Choć małżonkowie planują powiększenie rodziny, Ernest podkreślił, że "nie jest to takie łatwe".

Papież Franciszek zbulwersuje ogromną część Kościoła? Padły słowa, których niewielu się spodziewałoPapież Franciszek zbulwersuje ogromną część Kościoła? Padły słowa, których niewielu się spodziewałoCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Krystyna Pawłowicz miała złamane serce, a nikt o tym nie mówi. Głęboko skrywane tajemnice jej przeszłości ujrzały światło dzienne
2. Idealne na piątkowy obiad, niezwykle pyszne i chrupiące kotleciki z buraka. Wyjątkowy sos podkreśli ich cudowny smak

Co wypada, a czego nie?

Na Chajzera spadła fala krytyki nie tylko za zadanie nietaktownego pytania. OIiwy do ognia dolał komentarz, od którego showman nie powstrzymał się po dyplomatycznym stwierdzeniu młodego aktora. - Nie jest też takie trudne - skwitował wypowiedź świeżo upieczonego pana młodego prowadzący "Dzień dobry TVN". Internautów oburzyło to stwierdzenie. W ostatnich latach coraz więcej par walczy z niepłodnością. Widzowie uznali, że tymi słowami dziennikarz wyraził swoje lekceważenie dla problemu, który dla wielu osób jest niezwykle bolesny. Na profilu instagramowym programu oraz samego Filipa pojawiło się mnóstwo negatywnych komentarzy. Teraz do sprawy postanowili odnieść się także zaproszeni goście - Ernest i Małgorzata.

Jeden z uczestników programu TTV nie żyje. Prawdopodobnie odebrał sobie życie, sprawa nadal budzi kontrowersje wśród opinii publicznejJeden z uczestników programu TTV nie żyje. Prawdopodobnie odebrał sobie życie, sprawa nadal budzi kontrowersje wśród opinii publicznejCzytaj dalej

Słowa wyrwane z kontekstu

Małgorzata Heretyk-Musiał i Ernest Musiał deklarują, że nie poczuli się urażeni słowami Filipa Chajzera. W krótkim nagraniu postanowili wytłumaczyć, jak cała sytuacja wyglądała z ich perspektywy. - Kochani, nagrywamy się, ponieważ rozpętała się teraz wielka afera w mediach po naszym wystąpieniu w "Dzień dobry TVN". Podobno Filip Chajzer obraził nas i obraził pary, które długo starają się o potomstwo. Wyrwano jedno zdanie Filipa z kontekstu. Tak naprawdę my w żaden sposób podczas tej rozmowy nie poczuliśmy się urażeni. Padło pytanie o to, czy chcemy mieć w przyszłości dziecko i odpowiedzieliśmy, że tak, że planujemy potomstwo. I Ernest powiedział, że to nie jest też takie proste, jak by się mogło wydawać. Przez co Filip powiedział: "ale też nie jest takie trudne". My podczas tej rozmowy wywnioskowaliśmy, że Filipowi chodzi o to, że nie jest takie trudne połączyć prywatne życie z zawodowym. Młode osoby wkraczają w życie dorosłe - moim zdaniem chciał nas bardziej zmotywować: "Słuchajcie, nie przejmujcie się niczym, to nie jest nic trudnego. Możecie robić karierę, możecie być młodzi, możecie zakładać rodzinę - dziecko nie jest przeszkodą". My tak to odebraliśmy - jestem pewien w 100 procentach, bo znamy się też z Filipem osobiście i jest fantastyczną osobą. W życiu by nie powiedział słów, które mogłyby urazić osoby mające problem z płodnością. My nie poczuliśmy się w żaden sposób urażeni i myślę, że Filip nie miałby na celu wyśmiać osób, które starają się o dziecko. Nie oceniajcie kogoś po jednym słowie wyrwanym z kontekstu - przekazali w oświadczeniu Małgorzata i Ernest.

Michał Szpak ze łzami w oczach żegna osobę, która wiele dla niego znaczyła. Wzruszające słowa i gestMichał Szpak ze łzami w oczach żegna osobę, która wiele dla niego znaczyła. Wzruszające słowa i gestCzytaj dalej

Dyskusje wciąż trwają

Filip Chajzer nie odniósł się jeszcze do całej sytuacji. Internauci pod zamieszczonym na Instagramie nagraniem dziękują Małgorzacie i Ernestowi za wyjaśnienie. Jednak niektórzy w komentarzach nie odpuszczają i tłumaczą aktorom, że fakt, iż wypowiedź Chajzera nie dotknęła ich osobiście, nie jest żadnym wyznacznikiem. Internauci twierdzą, że wiele osób miało pełne prawo, by czuć się urażone.

- Chciałabym zwrócić waszą uwagę na to, że następnym razem może trafić na parę, która jednak to zaboli. Nikt nie da gwarancji, że następni goście tych prowadzących nie będą przeżywać osobistego dramatu, o którym głośno nie mówią.
- To, że Was to nie uraziło, nie znaczy, że setki innych osób nie poczuły się urażone, o czym świadczy odzew na Instagramie i Facebooku. Takie pytania i takie żarty w ogólnodostępnej telewizji dają społeczne przyzwolenie na takie zachowania. Potem ludzie, biorąc przykład z takich osób, bardzo mocno ranią tych, których te pytania bolą. I uwierzcie, że nikt nie będzie pamiętał tego, w jakim kontekście Wam to pytanie zostało zadane. Ludzie zapamiętają tylko tyle, że wolno pytać i się pośmiać, bo to przecież takie normalne i w tv też tak robią. Tyle zrozumie przeciętny odbiorca śniadaniówki.
- Chyba nikt, kto oglądał, nie uznał, że chodzi tu o połączenie rodzicielstwa z młodością i karierą. Mieliśmy prawo wyrazić swoje zdanie na ten temat, bo różnie można było ten komentarz odebrać... Ale nie każdy dobrze odbiera krytykę - to tylko kilka komentarzy, które pojawiły się pod postem.

chajzer

Źródło: Instagram / Dzień Dobry TVN

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny podatek idzie w górę. Uda się go uniknąć tylko nielicznym
  2. Chcieli zniszczyć dokumenty na dwa dni przed awarią Czajki. Mamy odpowiedź MPWiK
  3. Jarosław Kaczyński oszukał wyborców? Nici z obietnicy podwyżek
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie