"Fakty" TVN. "Fakty" TVN/17.01.21/ScreenŹródło: "Fakty" TVN/17.01.21/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 17 Stycznia 2021

"Fakty" TVN ostro o mszy za Jadwigę Kaczyńską i przekazie TVP. "Kult jednostki"

Redakcja programu "Fakty" TVN odniosła się do mszy w intencji Jadwigi Kaczyńskiej. Skomentowano przemówienie Jarosława Kaczyńskiego, który mówił o atakach na Kościół i aferze Amber Gold.

  • Ostatnie wydanie "Faktów" zostało poświęcone mszy w intencji mamy Jarosława Kaczyńskiego
  • Prezenterzy mówili o "telewizji rządowej" i wspomnieli wypowiedź o "kulcie jednostki"
  • Prezes PiS-u w przemówieniu ostrzegał przed atakiem na Kościół i komentował aferę Amber Gold

 - To zło atakuje, mówi Jarosław Kaczyński w kościele, w Starachowicach i mobilizuje do walki z rzekomym atakiem na Polskę i Kościół - zaczął Piotr Marciniak, zapraszając do kolejnego materiału w "Faktach" TVN. Chwilę później wspomniał o kulcie jednostki.

"Fakty" TVN pozwoliły sobie na otwarte krytykowanie TVP i Kaczyńskiego

 - W 8. rocznicę śmierci swojej matki prezes Kaczyński mówił o ochronie przyzwoitości w życiu publicznym. Opozycja mówi, że przyzwoitości rzeczywiście brakuje, a zastąpił ją kult jednostki - wskazywał prowadzący wieczornego dziennika informacyjnego.

Co więcej, reporter "Faktów" TVN wprost nazwał publicznego nadawcę "jedną z rządowych telewizji". - Jeden z kanałów rządowej telewizji przerwał program, by nadawać to, co dzieje się w świątyni - słyszymy. 

 - To, jak rozumiem, jest potrzebne do budowania kultu jednostki, czyli Jarosław Kaczyński chce być tą jednostką kultywowaną. Chce tego też Jacek Kurski i jego otoczenie - komentowała Joanna Kluzik-Rostkowska dla komercyjnej stacji.

Bliski współpracownik Kaczyńskiego powiedział, co z przedsiębiorcami, którzy otworzą biznesy mimo obostrzeńBliski współpracownik Kaczyńskiego powiedział, co z przedsiębiorcami, którzy otworzą biznesy mimo obostrzeńCzytaj dalej

Następnie dziennikarz przygotowujący materiał ponownie wspomniał o "telewizji rządowej". - Bez woli prezesa PiS-u rządowa telewizja nie dostałaby 2 miliardów z podatków wszystkich podatków - komentował reporter dla programu "Fakty". 

Msza w intencji Jadwigi Kaczyńskiej miała miejsce 16 stycznia w starachowickim kościele. - To zło atakuje ojczyznę, kościół katolicki. Ja po raz pierwszy przemawiam w tym miejscu, wewnątrz kościoła. To zło atakuje podstawy naszej tożsamości - deklarował. Bliżej nieokreślone zło ma także niszczyć cały nasz naród, jak i wartości, które go tworzą.

 - Obejrzyjcie film, film o aferze Amber Gold. On może być niełatwy w odbiorze, ale pokazuje mechanizm, jak rządzono Polską w ciągu tych dziesięcioleci - dodawał syn Jadwigi Kaczyńskiej.

Aktywiści "Unii Młodych", organizacji młodzieżowej walczącej o integrację europejską o demokracje, deklarują, że podczas mszy doszło do złamania przepisów sanitarno-epidemicznych. Padł wniosek do sanepidu. "Wnosimy o ukaranie osób znajdujących się w tym czasie w kościele".

Nadal uważacie że kościół jest wolny od polityki? ???? Wczoraj w kościele w #Starachowice miała miejsce hucpa polityczna...

Opublikowany przez Unia Młodych Niedziela, 17 stycznia 2021

Grupa powołała się na artykuł 165 Kodeksu karnego, a także artykuł 32 Konstytucji RP. "Wnosimy o ukaranie osób znajdujących się w tym czasie w w/w kościele a nieprzestrzegających obecnie obowiązujących zasad i porządku prawnego, przewidzianymi obowiązującym prawem karami" - czytamy w komunikacie.

"Z fotogalerii jasno wynika, że osoby przebywające w miejscu sprawowania kultu religijnego nie przestrzegały obecnie obowiązujących zasad i w/w rozporządzenia. Nadto, rozporządzenie dopuszcza przebywanie w kościołach bez zakrywania ust i nosa tylko osób sprawujących kult religijny – w fotogalerii widzimy, że Jarosław Kaczyński nie przestrzegał tego zapisu" - zarzucają. 

 Jadwiga Kaczyńska zmarła 17 stycznia 2013. Miała 86 lat. 

Nadal uważacie że kościół jest wolny od polityki? ???? Wczoraj w kościele w #Starachowice miała miejsce hucpa polityczna...

Opublikowany przez Unia Młodych Niedziela, 17 stycznia 2021

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Super Express]