Źródło:Brak
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 31 Grudnia 2019

Film, który radykalnie zmienia podejście do fajerwerków. Ofiarami sylwestra nie są wyłącznie zwierzęta

Fajerwerki przez lata uznawane były za nieodłączny element sylwestrowej nocy. Na szczęście społeczna świadomość ich szkodliwości, sukcesywnie wzrasta. Kolejne miasta rezygnują z pokazów sztucznych ogni na rzecz laserów. Niestety, nie tylko w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia, ale i przez pierwszy tydzień nowego roku, amatorzy pirotechniki bawią się w najlepsze. Cierpią na tym nie tylko zwierzęta.

Niektórzy spłycają problem fajerwerków do bojących się huku psów, jako argument w dyskusji podając nastawienie własnych pupili. Oczywiście, niektórym czworonogom sztuczne ognie różnicy nie robią. W przeciwieństwie do większości dzikich zwierząt, które w sylwestrową noc giną na skutek zawału serca.

Smutny koniec króla komedii z czasów PRL. Żona nie zdążyła go pożegnaćSmutny koniec króla komedii z czasów PRL. Żona nie zdążyła go pożegnaćCzytaj dalej

Jeśli dobro naszych braci mniejszych was nie rusza, może zmienicie nastawienie, uświadomiwszy sobie, co przeżywają niektórzy ludzie.

Fajerwerki zabójcze dla zwierząt, koszmarne dla ludzi

Huk fajerwerków działa traumatycznie na niektóre osoby starsze. Zwłaszcza te, które pamiętają wojnę. Cierpią również dzieci. W najgorszej sytuacji pozostają te w spektrum autyzmu. Większość z nich cierpi na nadwrażliwość słuchową. Konsekwencje takiej nocy odbijają się na ich zdrowiu psychicznym.

- Media zalewają apele o niestrzelanie w noc sylwestrową ze względu na zwierzęta, które boją się hałasu. I to oczywiste. My chcemy z kolei upomnieć się o nasze dzieci. Ktoś może i bawi się świetnie oglądając pokazy fajerwerków, nasze dzieci muszą się mierzyć w tym czasie z ogromną traumą - mówi na łamach "Gazety Wyborczej" pan Michał, ojciec dziewięcioletniej Ady, u której stwierdzono zespół Aspergera.

Nad artykułem zamieszczamy film, na którym uwieczniona została reakcja na huk autystycznej dziewczynki.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Objawy raka płuc, które widać na twarzy. Nie wolno ich lekceważyć

3. "Mamy dowody na to, że TVP rozpowszechnia treści przestępcze". Telewizja Polska może mieć bardzo poważne kłopoty

4. Specyficzna uroczystość w polskiej podstawówce. Dzieci przebrane w pasiaki, gazowanie

5. Ciemna strona kardynała Dziwisza. Będzie musiał tłumaczyć się z przeszłości

6. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość", "Klanu", "Ekstradycji" i innych największych hitów. Smutna wiadomość obiegła media

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News