Opublikowane na Facebooku nagranie dotyczące protestów wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego obiegło internet.. Facebook/Beata Tobiasz
Źródło: Facebook/Beata Tobiasz
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 26 Października 2020

Spektakularny apel internautki do oburzonych treścią banera Strajku Kobiet. "Czy słowo znalazłoby się na banerze, gdyby jakiekolwiek inne mogło je zastąpić?"

Opublikowane na Facebooku nagranie dotyczące protestów wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego obiegło internet. Kobieta postanowiła wyrazić swoje niedowierzenie wobec oburzenia, jakie wywołało wulgarne w swym przekazie hasło, jakie skandują manifestanci. Jej zdaniem nie dotyczy one meritum sprawy.

"Moi drodzy, kto mnie zna, to wie, że na temat polityki nie lubię się wypowiadać. Swoje poglądy mam, wszyscy je znają, nie jest to nic nowego. Natomiast ostatnio wydarzyło się coś, co w cywilizowanym kraju, w dwudziestym pierwszym wieku nie powinno się wydarzyć, czyli odebranie kobiecie prawa decydowania o swoim własnym życiu i o ciele", słyszymy w materiale, który błyskawicznie obiegł media społecznościowe.

"Zmuszając kobiety do urodzenia dziecka, decyduje się o całym jej życiu", dodaje pani Beata, która opublikowała nagranie za pośrednictwem Facebooka.

Plany rządu wyszły na jaw. Możemy się spodziewać drugiego lockdownu?Plany rządu wyszły na jaw. Możemy się spodziewać drugiego lockdownu?Czytaj dalej

Nagranie z Facebooka hitem internetu

"Czytam komentarze osób oburzonych nie tyle manifestacją kobiet, która odbyła się w Warszawie, ale banerem, które dziewczyny niosły i na którym było to straszne słowo, które tak bardzo wszystkich raziło", wspomina autorka materiału. I nie bez ironii dodaje: "Bo my jesteśmy narodem bardzo kulturalnym, my w ogóle nie klniemy, nie używamy takich brzydkich wyrazów. No gdzieżby, k***a, kto by używał...".

Oburzenie części społeczeństwa kobieta uważa za przykład jawnej hipokryzji. "Na co dzień klniemy jak szewcy. Jedni mniej, drudzy więcej, ale każdy z nas od czasu do czasu rzuci mięsem. [...] Moi drodzy oburzeni, oburza was słowo »w*********ć«, a nie oburza was, jak ten rząd odmawia dziewiętnastolatkowi leczenia i ten dziewiętnastolatek umiera".

DZISIAJ GRZEJE: 1.Uwaga rodzice i uczniowie, od dziś od rana nagła zmiana. Trzeba się przygotować, każdy musi wiedzieć
2. Zadłużenie nie musi oznaczać końca, spora część Polaków może się uratować. Jest sposób, żeby uchronić się przed najgorszym
3. Krzysztof Bosak opowiadał o "śmierci bez bólu". Anestezjolog szybko naprostował wysnute teorie z palca

I dalej, wytaczając nieco cięższe działa: "A nie oburza was, jak ksiądz dobrodziej w zakrystii gwałci dziewięciolatka? A nie oburza was, kiedy kobieta, która rodzi kalekie dziecko, zostaje całkowicie sama, pozbawienia wszelkiej pomocy? To was nie oburza?".

"Nie oburza was, że łóżka do szpitali kupuje fundacja? Nie oburza was, że lekarze przyjmują was po godzinach za pieniądze, a nie przyjmą was w trakcie, a powinni, bo za to płacicie składki? To was nie oburza?", pyta retorycznie pani Beata.

Nieoficjalnie: Jest reakcja Jarosława Kaczyńskiego na decyzję TK ws. aborcjiNieoficjalnie: Jest reakcja Jarosława Kaczyńskiego na decyzję TK ws. aborcjiCzytaj dalej

"Drogi Polaku, katoliku, którego tak bardzo obraża słowo »w*********ć«, niech zaczną cię obrażać księża pedofile. Niech zaczną cię obrażać ci, którzy w Ministerstwie Zdrowia odmawiają leczenia, bo jest za drogie. Niech to cię zacznie oburzać i obrażać".

"Myślisz, że to słowo znalazłoby się na banerze, gdyby było jakieś inne, które mogłoby je zastąpić?", słyszymy na zakończenie. Trudno nie zgodzić się z przytaczanymi przez autorkę nagrania argumentami.

Protesty po decyzji Trybunału Konstytucyjnego

Warto przypomnieć, że od minionego w czwartku w całej Polsce trwają protesty związane z orzeczeniem TK. Pierwszej nocy manifestanci spontanicznie udali się pod zlokalizowany na warszawskim Żoliborzu dom Jarosława Kaczyńskiego, trzymając pokaźnych rozmiarów transparent z hasłem "w**********ć". Demonstranci spotkali się z użyciem siły ze strony licznych zgromadzonych na miejscu policjantów. Funkcjonariusze tłumaczyli, że użycie gazu było jedynie odpowiedzą na lecące w ich kierunku kamienie.

W kolejnych dniach protesty przyjęły bardziej zorganizowaną formę i wkrótce objęły największe polskie miasta. W niedzielę odbyła się organizowana przez Ogólnopolski Strajk Kobiet akcja "Słowo na niedzielę". Oburzeni wyrokiem Trybunału obywatele protestowali przed kościołami.

Facebook/Beata Tobiasz

Kasia Cichopek jako jedyna postanowiła się wyłamać, władzom TVP może się nie spodobać. Czy poniesie konsekwencje?Kasia Cichopek jako jedyna postanowiła się wyłamać, władzom TVP może się nie spodobać. Czy poniesie konsekwencje?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się, nad Bałtykiem skończyły się przelewki. Wszystko stracili w mgnieniu oka. Mają już dość
  2. Nowy objaw koronawirusa. Dotyczy oczu
  3. Magdalena Ogórek nie wytrzymała, puściły jej nerwy. "Wara od kościołów, bandyterko"
  4. W Szczecinku pod siedzibą PiS ksiądz podsumowany przez strajkujące kobiety. "Masz macicę? Nie, więc w*********j"
  5. Roman Giertych niespodziewanie przerwał milczenie. Opowiedział wszystko ze szczegółami
  6. Domowy syrop do zadań specjalnych, rozpościera nad organizmem tarczę przed wirusami i przeziębieniem. Dodaj 2 składniki i ciesz się pysznym smakiem