Kim jest Ewa Szarzyńska. youtube.com/cmg24plŹródło: youtube.com/cmg24pl
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 18 Stycznia 2021

Kim jest Ewa Szarzyńska? Miała być bohaterką wpisów na koncie Suskiego, skomentowała sprawę

Ewa Szarzyńska stała się dziś wbrew swojej woli tematem numer jeden w polskim internecie. Wszystko za sprawą erotycznych zdjęć, jakie pojawiły się na Twitterze Marka Suskiego oraz informacjach o rzekomym molestowaniu posła. Wkrótce okazało się, że działacz Prawa i Sprawiedliwości padł ofiarą hakerów.

  • Osoba, którą rzekomo przedstawiają fotografie zamieszczone dziś przez hakera na koncie Marka Suskiego to Ewa Szarzyńska, działaczka samorządowa z Mogilna
  • Zainteresowana w rozmowie z mediami podawała sprzeczne informacje na temat tego, kogo przedstawiają zdjęcia
  • Kontrowersyjne wpisy zniknęły już z Twittera Marka Suskiego

Ewa Szarzyńska, której fotografie miały pojawić się na Twitterze Marka Suskiego, zabrała głos w sprawie. 

Kim jest Ewa Szarzyńska?

Niemały szok wywołały wśród internautów wypowiedzi, które pojawiły się dziś na Twitterze Marka Suskiego. Polityk skarżył się na molestowanie seksualne, jakiego dopuszczać miała się wobec niego kobieta, wysyłająca mu za pośrednictwem mediów społecznościowych swoje nagie zdjęcia

Na koncie pojawiły się erotyczne fotografie, przedstawiające rzekomo Ewę Szarzyńską, wówczas nieznaną jeszcze większości Polaków polityczkę samorządową. Internauci mogli też przeczytać zapewnienia, że sprawa zostanie skierowana do samego Jarosława Kaczyńskiego, a Suski upewni się, że kobieta nie będzie miała już czego szukać w polskim życiu publicznym. 

Malutkie dziecko odnalezione w tragicznych warunkach, zagrażających życiu. Sąsiad dokarmiał je parówkamiMalutkie dziecko odnalezione w tragicznych warunkach, zagrażających życiu. Sąsiad dokarmiał je parówkamiCzytaj dalej

- Będę wykorzystywał wszystkie moje polityczne możliwości, będę zwracał się osobiście do Kaczyńskiego, żeby Szarzyńska już nigdy nie pojawiła się na polskiej scenie politycznej - mogliśmy przeczytać na Twitterze Marka Suskiego. 

Wkrótce okazało się, że Ewa Szarzyńska to wiceprzewodnicząca rady miasta Mogilna w woj. kujawsko-pomorskim, związana z Porozumieniem. 3 lata temu ubiegała się także o fotel burmistrza jako kandydatka niezależna, wspierana jednakże przez Prawo i Sprawiedliwość oraz partię Jarosława Gowina. 

Zainteresowana zabiera głos

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska ogłosiła w mediach społecznościowych, że wpisy są wynikiem ataku hakerskiego na konto Marka Suskiego. 

- Doszło do włamania na konto posła Marka Suskiego. Zamieszczane treści nie są jego autorstwa. Sprawa jest wyjaśniana - napisała. 

Do sprawy odniosła się już także sama bohaterka skandalu, Ewa Szarzyńska. Polityczka przedstawia jednak sprzeczne informacje różnym mediom. 

- To są moje prywatne zdjęcia sprzed sześciu, siedmiu lat. Dawno temu miałam je w komórce. Nikomu ich nie pokazywałam, nigdzie ich nie udostępniałam - stwierdziła radna Mogilna podczas rozmowy z bydgoską "Wyborczą". Inną wersję wypowiedzi przedstawiła jednak w TVP Info

- To nie są moje zdjęcia, nie mam takich w telefonie, nie robiłam nigdy podobnych - miała zakomunikować Ewa Szarzyńska polskiej telewizji państwowej. 

Erotyczne fotografie i komentarze hakera podającego się za Marka Suskiego zniknęły z Twittera polityka. Obecnie ostatni oficjalny wpis dodany przez działacza Prawa i Sprawiedliwości pochodzi z 4 października i dotyczy Międzynarodowego Dnia Zwierząt. 

(Zdjęcie wyróżniające jest screenem nagrania "Ewa Szarzyńska - kandydatka na burmistrza Mogilna - 17.07.2018 r." zamieszczonego na kanale YouTube CMG24.pl - youtube.com/cmg24pl)

Źródło: gazeta.pl, natemat.pl, twitter.com

Artykuły polecane przez redakcję WTV: