Ewa Demarczyk nie żyje. TVN/ 8.06.1998/ScreenŹródło: TVN/ 8.06.1998/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 17 Sierpnia 2020

Ostatnia, poruszająca rozmowa Ewy Demarczyk. Bliska przyjaciółka zdradziła szczegóły, wciąż nie może uwierzyć

Ewa Demarczyk nie żyje. Niebywała strata dla polskiej kultury odcisnęła swoje piętno nie tylko na rodzinie wokalistki. Również jej fani i sympatycy nie mogą poradzić sobie ze stratą autorytetu. Jej dobra przyjaciółka ujawniła, o czym rozmawiały kilka dni przed przykrym wydarzeniem.

Znana i szanowana wokalistka odeszła z tego świata w wieku 79 lat. Jej twórczość budziła podziw nie tylko u pokolenia pamiętającego PRL. Również najmłodsi cenili sobie jej niepodważalny talent. Ewa Demarczyk ma wielkie zasługi na rzecz polskiej kultury. Jej pozytywne usposobienie oraz charakter wywoływał sympatię wśród wielu Polaków. Jej nagła śmierć zaskoczyła media oraz opinię publiczną. Swoimi wspomnieniami o zmarłej podzieliło się już wielu jej współpracowników. 

Fatalne wieści dla urlopowiczów. Planujesz wakacje pod koniec sierpnia? Mamy złe informacjeFatalne wieści dla urlopowiczów. Planujesz wakacje pod koniec sierpnia? Mamy złe informacjeCzytaj dalej

Ewa Demarczyk nie żyje. Jej twórczość już na zawsze pozostanie w sercach wielu 

Artystka estradowa grała koncerty na scenach całego świata. Swoje kultowe występy odgrywała zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Brazylii oraz na Kubie. Wokalistka była związana z "Piwnicą pod Baranami". Od swoich fanów otrzymała przydomek "czarnego anioła". Jej talent oraz zdolności wokalne były porównywalne do samej Edith Piaf. Jedna z jej bliskich przyjaciółek przytoczyła ich ostatnią rozmowę. - Ostatnio, gdy rozmawiałyśmy, wspominałyśmy naszych wspólnych profesorów i atmosferę szkoły teatralnej, która jeszcze nie nazywała się Akademią. To tak właśnie jest. Te nasze wielkie autorytety również są omylne. Oprócz wielkiej pracy, jaką wykonała Ewa w rozwoju, był w niej ogromny potencjał - zdradza Grażyna Barszczewska dla portalu Pomponik.pl. Ja sama wskazuje, nie sądziła, że będzie to ich ostatnie spotkanie. Również ona była zaskoczona informacją o śmierci Demarczyk. 

Polki i Polacy wściekli na podwyżki dla posłów i pensję pierwszej damy. Aż trudno uwierzyć, co zrobiły Wiadomości TVPPolki i Polacy wściekli na podwyżki dla posłów i pensję pierwszej damy. Aż trudno uwierzyć, co zrobiły Wiadomości TVPCzytaj dalej

Przypomnijmy, że Ewa Demarczyk swój ostatni występ odegrała w 1999 roku. To właśnie wtedy mogliśmy usłyszeć jej głos w Teatrze Wielkim imienia Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Barszczewska deklaruje, że Demarczyk od zawsze stawiała sobie poprzeczkę niezwykle wysoko. - Była szalenie wymagająca od siebie. I to wiem również od Andrzeja Zaryckiego, o którym ostatnio rozmawiałyśmy. [...] Wszyscy to potwierdzają, że wykonała niebotyczną pracę, była artystką szalenie wymagającą, ale głównie od siebie, niedopuszczającą niedostatków, jakichś uchybień. Dla mnie był to wzorzec - opowiada redaktorom "Pomponika". 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Polacy już nie mają co się łudzić. Rząd premiera Morawieckiego podjął ostateczną decyzję
2. Przełomowa decyzja Biedronki. Wpłynie na wartość naszego koszyka

Ewa Demarczyk nie żyje, a jej śmierć zjednoczyła w żałobie niemal każdego Polaka. Grażyna Barszczewska wspomina, że wokalistka nie chciała powrócić do wykonywanego zawodu. - Na pewno nie weszłaby już na scenę. Ten etap się dla niej zakończył, natomiast namawialiśmy ją, żeby napisała o sobie. Miała krytyczne uwagi dotyczące tego, co powstało na jej temat, na temat twórczości, życia i w ogóle. To był wielki zamysł - deklaruje jej bliska przyjaciółka w rozmowie z portalem Pomponik.pl. Przypomnijmy, że zdaniem jej współpracowników artystka zrezygnowała z dalszej kariery, ponieważ "przekazała Polakom, to co chciała". 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poseł PiS nagle trafił do szpitala. Sytuacja jest poważna. Media przed chwilą obiegła informacja, że ma koronawirusa
  2. To cytat z Tokarczuk? “Tam gdzie religia miesza się do życia ludzi, tam rodzi najwięcej bólu i cierpienia”
  3. Lepiej zostańcie w domu, ostrzeżenia dotyczą całego kraju. Nie tylko dziś w Polsce zrobi się niebezpiecznie
  4. Znalazła przerażającą rzecz na swojej wycieraczce. Pokazała ją na antenie TVP w Studio Polska
  5. Uczestnik "The Voice of Poland" przeszedł nie tylko operację. Okazuje się, że był zakażony, a wszystko ujawniono w mediach
  6. Weszła do morza w Kołobrzegu. Chwilę później jechała do szpitala, makabra

Źródło: [Pomponik]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!