dym. EAST NEWS/CHERYL HATCHŹródło: EAST NEWS/CHERYL HATCH
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 17 Września 2020

Groźny dym dotarł do Europy. Niesie ze sobą wiele zanieczyszczeń

Potężne ilości dymu dotarły do Europy. Powstały w wyniku ogromnych pożarów w USA. Naukowcy z Copernicus Atmosphere Monitoring Service ostrzegają przed zagrożeniem, jakie ze sobą niosą.

Naukowcy z CAMS na bieżąco monitorują sytuację związana z wielkimi pożarami w Kalifornii i w pozostałych częściach Stanów Zjednoczonych. Sytuacja robi się coraz poważniejsza.

Emerytury będą wyższe? Do końca roku na konta emeryckie trafią dodatkowe pieniądze od rząduEmerytury będą wyższe? Do końca roku na konta emeryckie trafią dodatkowe pieniądze od rząduCzytaj dalej

Groźny dym już w Europie

Analizy dokonywane są za pomocą satelitów i z baz naziemnych. Dane, które udało się uzyskać ekspertom z CAMS są niepokojące. Wskazują, iż obecne pożary są bardziej intensywne niż średnia z lat 2003-2019 dla całych Stanów Zjednoczonych. Potężne ilości dymu przebyły już prawie 8 tysięcy kilometrów i dotarły właśnie do Europy Północnej. „Pożary emitują tak dużą ilość zanieczyszczeń do atmosfery, że ciągle widzimy gęsty dym na odległość ponad ośmiu tysięcy kilometrów. Skala i wielkość żywiołu są na poziomie znacznie wyższym, niż którymkolwiek z osiemnastu lat, które obejmują dane z naszego monitoringu” – mówi Mark Parrington, naukowiec z CAMS.

Przez Sandrę mieszkańcy boją się wychodzić z domów. Zaczepiała nawet ich dzieci, Polsat nagłośnił niewiarygodną sprawęPrzez Sandrę mieszkańcy boją się wychodzić z domów. Zaczepiała nawet ich dzieci, Polsat nagłośnił niewiarygodną sprawęCzytaj dalej

Duża ilość węgla w atmosferze

W związku z pożarami doszło do emisji ogromnej ilości węgla do atmosfery. Według danych, które zostały opublikowane na stronie Copernicus Atmosphere Monitoring Service, w Kalifornii powstało 21,7 megaton węgla, w Oregonie 7,3 megaton, a w Waszyngtonie 1,4 megaton. Naukowcy stale monitorują pożary i wydzielany przez nie dym. Będą sprawdzać ich stan jeszcze przez najbliższe tygodnie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziś jest jedną z największych gwiazd "Na Wspólnej" TVN. Aż trudno uwierzyć, co robiła 20 lat temu 2. Gessler pokazała przepis na obłędne pieczone ziemniaki. Sekretem ich smaku jest aromatyczna przyprawa 3. Odeszła z TVP w atmosferze skandalu. Co teraz robi była gwiazda "Pytania na śniadanie"?

„Śledzenie warunków atmosferycznych przez CAMS jest niezbędne w takich sytuacjach, ponieważ dostarcza wiedze umożliwiająca dokonywanie świadomych wyborów dotyczących ludzkiego zdrowia” – dodaje Parrington.

Masz taką pięciozłotówkę? Może być warta 1000 zł, koniecznie przeszukaj portfelMasz taką pięciozłotówkę? Może być warta 1000 zł, koniecznie przeszukaj portfelCzytaj dalej


Źródło: [Wirtualna Polska]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Waloryzacja emerytur 2021 ciosem w seniorów. Świadczenia niższe niż się spodziewano
  2. Kiedy przestaniemy nosić maseczki? WHO właśnie podało datę. Nie nastąpi to szybko
  3. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Pokazała wulgarne cytaty, po czym nawiązała do Jana Pawła II
  4. Dziennikarz nie wytrzymał, nagle przerwał program na żywo. "Są pewne granice"
  5. "Wiadomości" nie dają za wygraną. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?
  6. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?