Europa po kryzysie. Wikimedia Commons/rockcohenŹródło: Wikimedia Commons/rockcohen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 1 Maja 2020

Czy ograniczenia w Europie nie zostaną zniesione? Najnowsze doniesienia zaskakują, wielu będzie wściekłych

Europa stała się polem walki z koronawirusem. Wiele krajów takich jak Hiszpania czy Włochy bardzo dotkliwie przeszły przez szalejącą na świecie pandemię. Najnowsze doniesienia przedstawianą, kiedy dojdzie do zniesienia ograniczeń w państwach europejskich.

Każdy z krajów unijnych w swoim tempie podchodzi do znoszenia obostrzeń związanych z epidemią COVID-19. Po ciężkiej walce z wirusem coraz częściej zaczynamy zadawać sobie pytanie, kiedy dojdzie do zniesienia najróżniejszych ograniczeń nakładanych przez władze poszczególnych państw Europy. Wiele rządów rozmrażanie gospodarki oraz luzowanie obostrzeń postanowiło podzielić na kilka etapów. Jak wygląda to w poszczególnych krajach Europy?

Poszukiwania 3,5-letniego Kacperka zawieszone. Policja podała najbardziej prawdopodobny scenariusz zdarzeńPoszukiwania 3,5-letniego Kacperka zawieszone. Policja podała najbardziej prawdopodobny scenariusz zdarzeńCzytaj dalej

Europa: Kiedy dojdzie do zniesienia zakazów?

W wyniku poprawiających się statystyk zachorowań z części restrykcji postanowiono zrezygnować między innymi w Hiszpanii, gdzie dzieci mogą już opuszczać swoje mieszkania. Również Włochy postanowiły uruchomić pracę w fabrykach. W przypadku Niemiec już za 3 dni dojdzie do częściowego wznowienia funkcjonowania szkół. Pierwszeństwo będą mieli uczniowie szykujący się do egzaminów. Place zabaw, muzea oraz ogrody zoologiczne to kolejne miejsca, gdzie Niemcy będą mogli się udać. W przypadku Czech powrót do normalności nastąpi w 5 falach.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Biedronka, Lidl i Carrefour będą zamknięte w majówkę? Data otwarcia jest zaskakująca
2. Ogromne kolejki na jednej ze stacji. Kierowcy dosłownie walczą o benzynę, dantejskie sceny

Do wprowadzania licznych udogodnień na rzecz swoich obywateli dołączyły też takie państwa jak Ukraina, Litwa i Słowacja. Otwarte zostaną parki, skwery, targowiska, mniejsze sklepy oraz jarmarki i komisy samochodowe. Jedynym państwem, które ostrzega przed rezygnowaniem z zasad kwarantanny, jest Wielka Brytania. Tam bowiem Brytyjczycy są w sytuacji największego zagrożenia epidemiologicznego. Jakiekolwiek luzowanie nakazów oznaczałoby ryzyko utraty dotychczasowych osiągnięć w zwalczaniu koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lekarz nie ma wątpliwości w sprawie majówki. Polacy mają jeden zasadniczny problem
  2. Fenomenalna wiadomość dla tysięcy Polaków. Zacząć się ma 4 maja
  3. Nie żyje wielki Polak, były żołnierz AK. Znał pewną tajemnicę, o której wie niewielu
  4. Wielki protest pracowników medycznych. Otrzymali upokarzającą premię, wielu będzie oburzonych
  5. Była dziennikarka TVP przechodzi ciężkie chwile. Prześladowano ją, dużo straciła, sprawa jest poważna
  6. Spadł deszcz, a reakcja zwierząt była niewiarygodna. Leśnicy wszystko nagrali

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News