Eugeniusz Wróbel zabity przez syna. MARCIN TOMALKA/East NewsŹródło: MARCIN TOMALKA/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 3 Czerwca 2020

Tajemnicze zabójstwo ministra, które do tej pory budzi niepokój. Wielu wciąż ma wątpliwości

Eugeniusz Wróbel był wiceministrem transportu w pierwszym rządzie Prawa i Sprawiedliwości (2005-2007). Polityk był specjalistą lotniczym, zasiadał w radzie nadzorczej PLL LOT. W październiku 2010 córka ministra zgłosiła jego zaginięcie, wkrótce znaleziono ciało, a o zabójstwo oskarżony został jego syn Grzegorz.

Śmierć uznanego eksperta w dziedzinie lotnictwa zaledwie pół roku po Katastrofie Smoleńskiej wzbudziła duże kontrowersje. Natychmiast pojawił się szereg teorii spiskowych odnośnie domniemanych przyczyn i sprawców zabójstwa.

Rzeszów. Malutki Sebastian wraz z bratem pobiegli do budy. Matce nie udało się ich uratować, przykreRzeszów. Malutki Sebastian wraz z bratem pobiegli do budy. Matce nie udało się ich uratować, przykreCzytaj dalej

Eugeniusz Wróbel - tajemnicza śmierć eksperta

Prokuratura była od początku przekonana, że za całą sprawą stoi syn zabitego. Zrezygnowano jednak z przeprowadzenia procesu podejrzanego - Według opinii biegłych, Grzegorz W. jest całkowicie niepoczytalny, więc nie podlega odpowiedzialności karnej. Od kilku miesięcy przebywa w areszcie w Raciborzu. Zakończyliśmy postępowanie i skierowaliśmy wniosek o umorzenie postępowania wobec stwierdzenia niepoczytalności sprawcy do sądu, z jednoczesnym umieszczeniem go na przymusowym leczeniu w zakładzie zamkniętym” – mówił na temat zamknięcia sprawy szef Prokuratury Rejonowej w Rybniku Jacek Sławik.

Wersja o zabójstwie ojca przez syna, przy braku wcześniejszych doniesień na temat problemów psychicznych Grzegorza W. nie przekonała sporej części opinii publicznej, przekonanej, że w sprawie jest drugie, głębsze dno a zabójstwo miało związek z Katastrofą Smoleńską. Spekulacje podgrzał również fakt, że syn wycofał się z zeznań, w których przyznał się do zabicia swojego ojca.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zadziwiający wyciek z najbliższego otoczenia Kaczyńskiego. Na Nowogrodzkiej robi się gorąco
2. Marki aut, które Polacy pokochali. Auto z miejsca 5. na pewno sam prowadziłeś

Zdaniem zwolenników teorii spiskowych za zabójstwem Eugeniusza Wróbla stoją polskie lub rosyjskie służby specjalne, których komando śmierci miało upozorować zabójstwo przez syna. Taką wersję wydarzeń przedstawił również w bliźniaczo podobnej sytuacji Patryk Vega w swoim filmie "Służby Specjalne". Zdaniem gazety Nasz Dziennik Wróbel "należał do nielicznego grona ekspertów, którzy doskonale orientują się w tematyce lotniczej i są w stanie poddać merytorycznej ocenie dokument moskiewskiego Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK)”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana dla wszystkich użytkowników Allegro. Serwis wprowadza prowizję od kosztów dostawy
  2. Od jutra duże zmiany w sklepach. Jak zmienią się godziny otwarcia sklepów - Biedronki i Lidla?
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Są oficjalne wytyczne na wakacje. Trudno sobie wyobrazić, ogromne rozczarowanie

Źródło: NaTemat.pl