Epidemia wirusa SARS-CoV-2 obejmuje już niemal każdy zakątek świata. Czy da się to zatrzymać? Relacja polskiej pulmonolog.. PickPikŹródło: PickPik
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 5 Kwietnia 2020

Tragiczna relacja polskiej pulmonolog z Nowego Jorku. “Epidemia jest jak rozpędzony pociąg”

Epidemia wirusa SARS-CoV-2 obejmuje już niemal każdy zakątek świata. Czy da się ją zatrzymać i jakie są najlepsze sposoby w walce z tym niewidzialnym wrogiem? Relacja polskiej pulmonolog z Nowego Jorku jest wstrząsająca i niestety nie napawa optymizmem. Mamy bowiem do czynienia z naprawdę groźnym wirusem, atakującym bardzo szybko. Wiadomo jednak, że wszystko kiedyś się kończy, nawet najgorsze pandemie czy wojny. Wymaga to jednak dużego wysiłku.

Dr Iwona Rawins to polska pulmonolog, która mieszka w Nowym Jorku i obecnie bacznie przygląda się wirusowi SARS-CoV-2 oraz rozwojowi epidemii na świecie. Pani doktor, mówiąc o koronawirusie, porównuje jego rozprzestrzenianie się do rozpędzonego pociągu, którego ciężko zatrzymać. Zdaniem ekspertki, kluczowe znaczenie ma tutaj izolacja, a także używanie maseczek ochronnych, nawet tych domowej roboty, szczególnie w miejsach publicznych. To wszystko zdecydowanie przyczynia się do ograniczenia roznoszenia wirusa. Kiedy uda nam się zakończyć pandemię, jak prędko to nastąpi, tego nie wiadomo, jednak wszystko jest w naszej mocy.

Nie żyje dziennikarka, żona b. polskiego premiera. Smutne wieści potwierdził A. MacierewiczNie żyje dziennikarka, żona b. polskiego premiera. Smutne wieści potwierdził A. MacierewiczCzytaj dalej

Epidemia wirusa SARS-CoV-2 nie ma litości. "Jest jak rozpędzony pociąg"

"Fundamentalną sprawą jest, żeby się to nie roznosiło. Epidemia jest jak rozpędzony pociąg. Jak się go rozpędzi, jest nie do zatrzymania" - ostrzega polska pulmonolog.

Dr Rawinis już od 30 lat bada wirusy i pracuje w prywatnej przychodni pulmonologicznej w Bethpage na Long Island. Ostatnie tygodnie głównie spędza jednak w St. Joseph Hospital, gdzie hospitalizowani są w znacznej większości pacjenci chorzy na COVID-19, czyli chorobę wywołaną wirusem SARS-CoV-2, z którym obecnie zmaga się niemal cały świat. Pulmonolog z przerażeniem opowiada o sytuacji, która dynamicznie rozwija się na jej oczach. Relacja jest dramatyczna, szczególnie gdy mówi o codziennie wzrastającej liczbie pacjentów i bezradności.

"Ich liczba gwałtownie się zwiększyła. Co innego jednak, kiedy się ogląda cyfry na ekranie telewizora, a co innego, kiedy widzę, jak w ciągu tygodnia od jednego pacjenta z wirusem cały szpital zapełnił się chorymi z powodu SARS-Cov-2" - wyznaje doktor.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ministerstwo Zdrowia pokazało wreszcie nowy raport. Są kolejne ofiary śmiertelne wirusa
2. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?

"Ci, którzy zgłaszają się do izby przyjęć, przychodzą z objawami duszności i w większości przypadków potrzebują od razu respiratora" - relacjonuje.

Bardzo niepokojące i przerażające jest to, że wirus atakuje także młode osoby. "Najbardziej szokuje, że mamy nawet 35-letnich pacjentów. (...) Niektórzy z nadciśnieniem, cukrzycą, ale inni byli zupełnie zdrowi, a lądują na respiratorze. Nie miałam jeszcze pacjenta Polaka" - przyznała lekarka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Biedronka znalazła sposób na ominięcie limitu osób. Wielkie zmiany już w ten weekend
  3. Z głośników w sklepach popłynie bardzo ważne nagranie. Mają je usłyszeć klienci Biedronki i Lidla
  4. Apel szykanowanej rodziny. "Chcemy normalnie robić zakupy i funkcjonować w społeczeństwie"
  5. Wybory odbędą się jednak latem? Przełomowe doniesienia SE w tej sprawie
  6. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć

Źródło: rmf24.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News