epidemia. East News/MARCIN GADOMSKIŹródło: East News/MARCIN GADOMSKI
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 3 Kwietnia 2020

Naukowcy wyliczyli, ile dni całkowitej blokady potrzeba, by zatrzymać epidemię. Nie tak dużo, jak mogłoby się wydawać

Epidemia może się zakończyć tylko, dzięki samodyscyplinie większości ludzi. Amerykańscy naukowcy wyliczyli ile potrzeba na to dni. Opracowali to na podstawie obserwacji innych miejsc, w którym zmagają się z tym problemem.

Rozwój epidemii był obserwowany w 36 krajach oraz 50 stanach USA.

Obrazy WTV"Stoimy na brzytwie. Jeśli państwo się zapadnie, to umrze więcej osób niż na koronawirusa". Ważny komunikat SzumowskiegoCzytaj dalej

Epidemia może się zakończyć, ale kiedy?

O wszystkim mówi opracowanie opublikowane w "Social Science Research Network". Jest to czasopismo, które zamieszcza wyniki badań.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Agata Duda naraziła zdrowie uczniów? Niepokojące zdjęcia wywołały falę krytyki pod adresem pierwszej damy
2. Dwa ciała w mieszkaniu, na miejscu prokurator i policja. Nieoficjalnie: siostra zabiła brata, potem siebie?

W krajach, gdzie restrykcje są pilnowane i wprowadzone bardzo szybko, pozytywny skutek jest zauważalny już po trzech tygodniach od ogłoszenia epidemii. Z kolei kontrolę nad rozprzestrzenianiem się koronawirusa widać już po miesiącu od obostrzeń.

Ograniczenie epidemii jest możliwe? Owszem i jak doszoną naukowcy ze Stanów Zjednoczonych, już po 45 dniach.

"W przypadku braku szczepionki, lekarstwa lub masowych testów i stosowania kwarantanny - zakazy, włącznie z koniecznością pozostania w domach, będą konieczne miesiącami" - pisano w czasopiśmie.

Badaczami są, jak podaje Polsat News: "Gerard Tellis z Marshall School of Business University of Southern California, Ashish Sood z University of California oraz Nitish Sood, student biologii komórkowej i molekularnej na Augusta University".

"Singapur i Korea Południowa przyjęły ścieżkę masowych testów i kwarantanny, która wydaje się być jedyną udaną alternatywą dla kosztownych blokad i nakazów pozostawania w domu" - pisał Ashish Sood.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Ministerstwo edukacji zdecydowało się na kolejne, radykalne obostrzenia. Wiadomo, co stanie się z dziećmi i młodzieżą
  3. Jarosław Kaczyński nie przejmuje się rządowymi rozporządzeniami. Za kilka dni wyruszy w podróż
  4. Rydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersować
  5. W tej chwili ważą się nasze losy. Zwołano pilną naradę na Nowogrodzkiej
  6. Tysiące osób modliło się w jednym miejscu. Dwie nie żyją, 2,5 tys. na kwarantannie, zagraniczny rząd poszukuje innych

Źródło: [Polsat News]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News