Marsz Niepodległości agresywnie zaatakował policję przed Empikiem. Nagranie wstrząsnęło internetem, zatrważające. wtv.plŹródło: wtv.pl
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 11 Listopada 2020

Marsz Niepodległości agresywnie zaatakował policję przed Empikiem. Nagranie wstrząsnęło internetem, zatrważające

Dzisiejszy, 11. Marsz Niepodległości owocuje w akty przemocy i wandalizmu. Jednym z miejsc, które stały się miejscem ataku nacjonalistów, był... Empik na rondzie de Gaulle'a. Trudno ocenić, czym placówka zawiniła, jednak nagrania z incydentu mrożą krew w żyłach.

Dzisiejszy Marsz Niepodległości zapisze się w historii tego wydarzenia, jako jeden z najbardziej skandalicznych. Do tej pory nacjonaliści m.in. rzucali elektrycznymi hulajnogami, barierkami, oraz podpalili mieszkanie na Powiślu. Choć stojąc na moście, celowali w balkon, na którym zawieszone zostały symbole LGBT oraz Strajku Kobiet, chybili.

Lider Marszu Niepodległości nie mógł wiedzieć, że jest fotografowany. Skandaliczne zdjęcie z miejsca podpalenia wyciekło do sieciLider Marszu Niepodległości nie mógł wiedzieć, że jest fotografowany. Skandaliczne zdjęcie z miejsca podpalenia wyciekło do sieciCzytaj dalej

Doszło również do starć z policją, blokującą przemarsz. Przypomnieć należy bowiem, że dzisiejsza manifestacja jest nielegalna. Co więcej, miała przyjąć formę zmotoryzowaną. Tymczasem, część narodowców postawiła na przemarsz pieszy.

Do sieci wypłynęły już dziesiątki nagrań, ukazujące agresję "patriotów". Ich ofiarą poza wspomnianymi hulajnogami i mieszkaniem, padł... Empik na rondzie de Gaulle'a.

Przed Empikiem na rondzie de Gaulle'a 

Użyto broni, są ranni policjanci. Sytuacja na Marszu Niepodległości coraz gorszaUżyto broni, są ranni policjanci. Sytuacja na Marszu Niepodległości coraz gorszaCzytaj dalej

 - W rejonie ronda de Gaulle’a grupy chuliganów zaatakowały policjantów chroniących bezpieczeństwa innych ludzi. Do działań wprowadzono pododdziały zwarte. W celu przywrócenia porządku prawnego wykorzystywane są środki przymusu bezpośredniego - cytuje warszawską policję "Gazeta Wyborcza".

DZISIAJ GRZEJE: 1.„Nie zrozumiesz, bo usunęła ci matka mózg”. Bulwersujące słowa wykładowcy, natychmiast go wyrzucono
2. Już niedługo sklepy ponownie się otworzą? Niektóre z nich mogą być zaraz dostępne
3. Do jakich sklepów wejdziemy w galerii handlowej? Nie każdy wie dokładnie, co obowiązuje obecnie

- Kiedy czoło marszu zbliżało się do ronda de Gaulle'a grupa zamaskowanych uczestników obrzuciła petardami przejście z tyłu za Empikiem. Tam stało kilku policjantów  - opowiada reporter "Wyborczej" Kacper Sulowski.

Nacjonaliści najpierw forsowali barierki przy Empiku. Na miejscu pojawiła się policja, doszło do starć. Uczestnicy marszu rzucali w funkcjonariuszy racami i przewrócili barierki.

Co się dzieje pod domem Hanny Lis? Dramatyczne nagranie, dziennikarka ujawnia, co wydarzyło się naprawdęCo się dzieje pod domem Hanny Lis? Dramatyczne nagranie, dziennikarka ujawnia, co wydarzyło się naprawdęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Badanie, które pozwala na wczesne wykrycie nowotworu krwi. Dla własnego dobra warto wykonywać je regularnie
  2. Cała prawda o mamie Zenka Martyniuka. Ma 71 lat, a tak się zachowuje
  3. Czy kolejna historia wstrząśnie Kościołem? Raport o byłym kardynale może wzbudzić poruszenie
  4. Mosbasher powiedziała kilka słów o Bidenie. Zna go bardzo długo
  5. Dziennikarz TVP dotykał swoje koleżanki bez ich zgody? W mediach pojawiły się skandaliczne doniesienia
  6. Ania z "Daleko od szosy" skradła serca widzów. Co dziś słychać u Ireny Szewczyk?
  7. Zaczęło się od żartu Elona Muska, który przerodził się w nowy biznes