Emerytury będą wyższe
Źródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 15 Listopada 2019

Już za kilka miesięcy emerytury wzrosną! Musisz spełnić jeden warunek

Szykuje się waloryzacja emerytur i rent w 2020 roku. Rząd zapowiedział reformę w swym programie wyborczym już jakiś czas temu, a wraz z końcem roku temat ten pojawia się częściej. O ile wzrosną emerytury i jakie warunki muszą spełnić obywatele, którym należy się to świadczenie?

Podwyżka świadczeń emerytalnych przeprowadzana jest co roku. Najbliższa zaplanowana jest na 1 marca 2020 roku. Wstępnie prognozuje się wzrost świadczeń o 3,24%, co dotyczy około 10 mln seniorów.

13. emerytury nie zostaną wypłacone? Przykre doniesienia13. emerytury nie zostaną wypłacone? Przykre doniesieniaCzytaj dalej

O ile wzrosną emerytury?

Mowa jest również o programie Emerytura Plus, czyli o 13. i 14. emeryturze. Jak wynika z programu PiS, trzynasta emerytura będzie stałym elementem wsparcia i będzie należna wszystkim emerytom. Wynosić będzie 1200 zł wraz z początkiem 2020 roku. Natomiast na rok 2021 rząd zapowiada także czternastą emeryturę. Są to obietnice samego prezesa partii PiS - Jarosława Kaczyńskiego.

Warunkiem do przyznania tej drugiej, dodatkowej, jest nieprzekraczanie ok. 2900 zł dochodu ze świadczeń emeryta, czyli muszą być one na poziomie niższym niż 120% wysokości średniej emerytury.

Kwestią niezmienną pozostaje wiek emerytalny, czyli 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Przewiduje się, że na 13. i 14. emeryturę z budżetu państwa przeznaczone zostanie w 2021 roku co najmniej 20 mld zł.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nie wpuścili kota na pokład, bo był za gruby. Właściciel wpadł na genialny pomysł

2. Jak zaspokajają się księża? Seksualność duchownych nie jest prosta

3. Za PRL-u gościł na każdym, świątecznym stole. Ponura prawda o kultowej potrawie

4. Pierwszy skandal nowej kadencji. Ujawniono stare zdjęcie hajlujacych posłów