Emerytury to temat powracający stale. Jeśli się pospieszysz, dostaniesz nawet tysiąc złotych dodatkowo.. Pixabay/Fz
Źródło: Pixabay/Fz
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 28 Stycznia 2020

Ważne informacje dla emerytów. Jeśli się pospieszycie, możecie zainkasować dodatkowy tysiąc

Emerytury to temat powracający stale. Teraz okazuje się, że jest to dobry moment na przejście na emeryturę i jeśli się pospieszysz, dostaniesz nawet tysiąc złotych dodatkowo od państwa. Składając w odpowiednim czasie dokumenty i uzyskując prawo do świadczenia, załapiesz się jeszcze na trzynastkę, a to oznacza, że możesz dostać do ręki jednorazowo aż o 981 zł więcej.

Rokrocznie około 250 tysięcy osób przechodzi na emeryturę. Wysokość świadczenia jest zależna przede wszystkim od kwoty uzbieranych składek, przepracowanych lat i wieku, w jakim przechodzi się na emeryturę. Duże znaczenie ma także termin złożenia samego wniosku. Warto się z tym pospieszyć!

Alimenty ściągane natychmiast, bez taryfy ulgowej. Jak projekt będzie wyglądał w praktyce?Alimenty ściągane natychmiast, bez taryfy ulgowej. Jak projekt będzie wyglądał w praktyce?Czytaj dalej

Emerytury. Jak dostać prawie tysiąc złotych dodatkowo od państwa?

Jeżeli uzyskałeś już wiek emerytalny i rozważasz przejście na emeryturę, to warto się z tym pospieszyć, gdyż możesz zainkasować z tego dodatkowe pieniądze. Bowiem jeśli złożysz teraz wniosek, to oprócz zwykłej emerytury dostaniesz jeszcze także trzynastkę, a co za tym idzie dodatkowe prawie tysiąc złotych.

Zgodnie z projektem nowej ustawy emerytalnej, trzynastka zostanie wypłacona tym emerytom i rencistom, którzy 31 marca 2020 będą mieć prawo do wypłaty świadczenia.

- Osoby, które jeszcze nie mają przyznanej emerytury, a chcą na nią przejść, mają więc niewiele czasu - mówi dla "Faktu" Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.

Do końca marca zainteresowani muszą nie tylko złożyć wniosek, ale także rozwiązać umowę z pracodawcą. Jest to konieczny warunek, aby emerytura została wypłacona. Jeśli bowiem nie zdążymy z formalnościami do końca marca, dostaniemy taką dopłatę dopiero za rok, a zatem stracimy możliwość zainkasowania dodatkowego tysiąca.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Domy z całkowitym zakazem emisji dwutlenku węgla. Przepisy wejdą za niecałe dwa miesiące

2. Robiła zdjęcie, gdy doszło do tragedii. Turystka straciła życie, wszystko się nagrało

3. Niech nam ktoś powie, że tylko śnimy. Rozważają zakaz rozwodów w Polsce

4. Politycy chcieli przepchnąć uchwałę przeciwko LGBT. Udało się, ale pomylili skróty

5. Tadeusz Rydzyk przekroczył granicę smaku. Ordynarne słowa i groźby

6. 14-latek bezlitośnie zabił macochę. Wcześniej wypowiedział przyprawiające o ciarki słowa, ale wszyscy je zignorowali