Emerytury będą wyższe. needpix.com
Źródło: needpix.com
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 9 Grudnia 2019

Emerytury w 2020 będą wyższe. Wiemy, o ile dokładnie

Emerytury i renty w 2020 roku zostaną poddane waloryzacji. Będzie ona wyższa, niż tegoroczna. Na ile dokładnie mogą liczyć seniorzy i seniorki?

W tym roku waloryzacja wyniosła 2,86 proc. Warto jednak podkreślić, że podwyżki przyznawano na dwa sposoby, w zależności od wysokości podstanowego świadczenia. Osoby otrzymujące emerytury bądź renty do 2450 zł brutto, zyskały dodatkowe 70 zł. Waloryzacja dla beneficjentów wyższych świadczeń, wyliczana była z kolei procentowo. W przyszłym roku emeryci i renciści mogą liczyć nie tylko na dostosowanie ich świadczeń, do zmian gospodarczych, ale i specjalne dodatki.

Ksiądz gwałcił Iwonę, od kiedy skończyła 12 lat. Kazał jej o tym mówić w konfesjonaleKsiądz gwałcił Iwonę, od kiedy skończyła 12 lat. Kazał jej o tym mówić w konfesjonaleCzytaj dalej

Emerytury w 2020 będą wyższe

Na ten moment, szacunki mówią o waloryzacji na poziomie 3,24 proc. Wylicza się je m.in. na podstawie wskaźnika cen i usług oraz wzrostu płac. Podwyżki wejdą w życie 1 marca 2020.

To nie wszystko. W przyszłym roku, dodatkowe pieniądze dostaną osoby, które wychowały co najmniej 4 dzieci. Prawo i Sprawiedliwość walczy dodatkowo o tzw. 13. emerytury.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek

2. Najczęstsze objawy nowotworu głowy i szyi. Warto je znać

3. Banaś był elementem sabotażu w PiS? Kaczyński może się bać

4. Gwiazdor "Top Model" cudem uszedł z życiem. Poruszająca historia

5. B. polityk PiS usłyszał 6 zarzutów. Nie do wiary, w jaki sposób zdefraudował setki tysięcy

6. Media dotarły do informacji o stanie zdrowia Kaczyńskiego. Konieczna jest kolejna operacja