Emerytury, tzw. "trzynastki" są już pewne
Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 10 Lutego 2020

Jest oficjalna decyzja w sprawie emerytur. Seniorzy mogą się szykować

Emerytury w Polsce od lat pozostają jednymi z najniższych w Europie. Jest to niestety sprzęgnięte z wysokimi wynikami w innym, niechlubnym rankingu - jakości życia seniorów. Rząd od jakiegoś czasu dokłada starań by walczyć z tym przykrym trendem. Przy okazji wyciąga dłoń do swojej najwierniejszej części elektoratu.

Emerytura minimalna, waloryzacja, trzynastki i czternastki - w zapowiadanych i wdrażanych na przestrzeni ostatnich lat zmianach w systemie emerytalnym można się pogubić. On sam, chciałoby się rzec, pozostaje w swojej naturze niezmienny, co zawzięcie krytykują zwolennicy jego prywatyzacji bądź emerytur obywatelskich. Póki co rząd stara się jednak nie zaniedbywać, znajdujących się i tak w patowej sytuacji seniorów. Jednym z doraźnych środków, mających poprawić ich jakość życia są "trzynastki". Rząd wydał właśnie w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Agata Duda tym razem nie mogła pomóc mężowi. Nawet TVP nie ocenzurowało incydentu, do którego doszło w PuckuAgata Duda tym razem nie mogła pomóc mężowi. Nawet TVP nie ocenzurowało incydentu, do którego doszło w PuckuCzytaj dalej

Emerytury na pewno będą - zapewnia minister

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zapewniła dziś we Wrocławiu, że trzynaste emerytury zostaną wypłacone. Dlaczego mamy jej wierzyć? Ponieważ, jak przekonała, na ten cel zabezpieczono blisko 12 mld zł. Świadczenie otrzyma 9,8 mln emerytów i rencistów.

- Rodzina od czterech lat to najważniejsze dobro. To dobry czas dla rodzin, kiedy przede wszystkim rząd Prawa i Sprawiedliwości chce zwrócić uwagę na to i podjąć konkretne działania, jakie są niezbędne, aby rodzina mogła dobrze funkcjonować – powiedziała minister.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Emerytura stażowa coraz bardziej realna. Tysiące Polaków skończy pracować w wieku 53 lat

2. Nie tylko WizzAir z Polski. Nagrania samolotów walczących z huraganem wywołują ciarki, ale pilotom należą się brawa

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Druzgocące doniesienia o Dodzie z ostatniej chwili. Najpierw choroba, teraz kolejny cios