Emerytury. wtv.pl
Źródło: wtv.pl
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 24 Listopada 2019

Wiemy, ile brakuje do opłacenia emerytur. Nie mamy dobrych wieści

Emerytury zostaną sfinansowane kosztem osób niepełnosprawnych? Na to wskazują księgowe zabiegi, na które decyduje się Prawo i Sprawiedliwość. Aby sfinansować obiecane świadczenie dla seniorów, rząd potrzebuje 11,9 mld zł. Te wypłacone zostaną z Funduszu Solidarnościowego, w którym nadal brakuje 10 mld zł.

Przypominamy - Fundusz Solidarnościowy Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, został powołany do życia po protestach, jakie rozpoczęły się wiosną ubiegłego roku. Osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie domagali się dodatkowych świadczeń, pozwalających im na godne życie.

Odkopano niezwykłe zdjęcie Rydzyka z młodości, nie wygląda jak ksiądz. Tajemnicza historia redemptorystyOdkopano niezwykłe zdjęcie Rydzyka z młodości, nie wygląda jak ksiądz. Tajemnicza historia redemptorystyCzytaj dalej

Teraz to, co protestującym udało się wywalczyć, najprawdopodobniej, zostanie im odebrane. Powodem jest brak środków na sfinansowanie obiecanych, 13. emerytur.

Emerytury z Funduszu

Fundusz, z którego nazwy, według projektu ustawy PiS, mają zniknąć niepełnosprawni, mieści 1,9 mld zł. To dużo mniej, niż wspomniane, 11,9 mld. Skąd rząd weźmie na to pieniądze? Wiemy, że 9 mld zostanie "pożyczone" z Funduszu Rezerwy Demograficznej.

Oznacza to, że Prawo i Sprawiedliwość szukać musi jeszcze całego, okrągłego miliarda złotych. Jakby tego było mało, wiele wskazuje na to, że z funduszu pierwotnie powołanego na rzecz niepełnosprawnych, sami protestujący nie dostaną nic.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jarosław Kaczyński nie wiedział, że jest filmowany. Kontrowersyjne nagranie z Sejmu

2. Polityk PiS o wydawaniu pieniędzy na Łuk Triumfalny: Biedni ludzie zawsze będą

3. Co dzieje się z Jolantą Kwaśniewską? Ikona stylu z trudem przeżyła koniec prezydentury męża

4. Tomasz Sekielski odebrał prestiżową nagrodę. Ale nie ona przykuła wzrok zebranych

5. Biedronka rusza ze sprzedażą innowacyjnej technologii. Wielu stałych klientów może się zdziwić

6. Oko wypełniło mu się krwią i nagle stracił wzrok. Gwiazdor "Kiepskich" przeżył dramatyczne chwile