PiS chce obniżyć wiek emerytalny. PixabayŹródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 28 Listopada 2019

Będzie kolejna obniżka wieku emerytalnego? Zaproponowano poważne zmiany

Emerytury i zamieszanie wokół nich, to niezwykle gorący temat, stale pojawiający się na ustach wszystkich. Szczególnie dużo emocji wywołuje kwestia obniżenia wieku emerytalnego. Wielu Polaków stanowczo jest za taką zmianą. Ostatnio pojawiło się światełko w tunelu, propozycję w tej sprawie ma przedstawić wkrótce prezydent.

Prawo i Sprawiedliwość ma zamiar obniżyć wiek emerytalny. Związki zawodowe i pracodawcy opowiadają się za prawem do emerytury po 35 i 40 latach pracy. Propozycję w czasie kampanii wyborczej ma przedstawić prezydent Andrzej Duda.

ZUS: Średnia emerytura wyniesie 21 tys. zł. Ale większość z nas jej nie dożyjeZUS: Średnia emerytura wyniesie 21 tys. zł. Ale większość z nas jej nie dożyjeCzytaj dalej

Emerytury: PiS chce obniżyć wiek emerytalny

Według wstępnych założeń i doniesień, planowana jest emerytura dla kobiet, które przepracowały 35 lat i dla mężczyzn z 40-letnim stażem. Uzależnienie wieku emerytalnego od stażu pracy od lat postuluje NSZZ Solidarność i OPZZ.

Jak podaje "Rzeczpospolita", projekt zmian w systemie emerytalnym ma być jednym z postulatów wyborczych prezydenta Andrzeja Dudy.

Jeśli ta zmiana weszłaby w życie, oznaczałoby to, że uprawnienie do wcześniejszej emerytury mogłoby dotyczyć nawet kilkuset tysięcy osób. Wcześniejsze emerytury mają być w całości zależne od wpłacanych składek. ZUS wylicza, że każdy dodatkowy rok pracy powodować będzie podwyżkę emerytury o około 9%.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wąsik nowym wiceszefem MSWiA. Przypominamy najbardziej absurdalną aferę z jego udziałem. "Jestem gapą, nie złodziejem"

2. TVN żegna redaktora naczelnego. Przewrót na samym szczycie

3. Sonda uliczna: Czy Polki i Polacy mają świadomość, ile zwierząt ginie na futra?

4. O czym w głębi duszy marzy Jarosław Kaczyński? Zapomniane nagranie

5. Jeszcze tylko trzy dni i na półki trafi hit. W sobotę Lidl przeżyje oblężenie

6. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News