Emerytury zostaną sfinansowane z Funduszu Solidarnościowego. pixabay.com/Gosia K
Źródło: pixabay.com/Gosia K
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 29 Lutego 2020

Nie ma pieniędzy na dodatkowe emerytury? Zdumiewające doniesienia

Emerytury spędzają sen z powiek znacznej liczbie polskich seniorów. Nie dziwi zatem fakt, że rząd stara się zyskać przychylność emerytów, ofiarując im kolejne dodatkowe świadczenia. Po popularnych "trzynastkach" przyszedł czas na czternaste emerytury. Problem polega na tym, że brakuje na nie pieniędzy. Pomysł rządu? Zabrać fundusze przeznaczone na inny cel.

Powracający temat trzynastych oraz czternastych emerytur nie dziwi, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę widmo zbliżających się, kluczowych dla obozu rządzącego wyborów prezydenckich.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości był niejednokrotnie krytykowany za swoje "rozdawnictwo".Opozycyjni politycy twierdzili, że doprowadzi to do załamania budżetu. Wiele wskazuje na to, że stało się tak w istocie. Portal bezprawnik.pl stawia sprawę jasno – pieniądze na nowe programy socjalne się skończyły. Jak w takiej sytuacji wywiązać się z obiecanych uprzednio programów? Z pomocą po raz kolejny może przyjść Fundusz Solidarnościowy.

Czy Tadeusz Rydzyk jest księdzem? Tajemnice redemptorystyCzy Tadeusz Rydzyk jest księdzem? Tajemnice redemptorystyCzytaj dalej

Emerytury warte 10 mld zł

Portal bezprawnik.pl podaje, że czternaste emerytury – podobnie jak w przypadku trzynastek – zostaną sfinansowane z pieniędzy gromadzonych w Funduszu Solidarnościowym. Fundusz ten miał służyć wsparciu osób niepełnosprawnych, jednak rząd postanowił uczynić z niego "ministerialne konto na drobne wydatki". Wszystko dzięki prowadzeniu "kreatywnej księgowości".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. "Coś okropnego"
2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie

Jak wskazuje bezprawnik.pl, owa kreatywna księgowość polega w tym przypadku na pożyczeniu Funduszowi Solidarnościowemu przez rząd pieniędzy z Funduszu Rezerwy Demograficznej. Powód? Podobnych pożyczek nie wlicza się do deficytu budżetowego, a co za tym idzie – rząd po raz kolejny będzie mógł pochwalić się zbilansowanym budżetem.

Czternastka zostanie wypłacona przez Fundusz Solidarnościowy. Choć wspomnianą pożyczkę trzeba będzie, rzecz jasna, zwrócić, tym rząd zajmie się już prawdopodobnie po wyborach.

Przypomnijmy, że czternaste emerytury to kolejne dodatkowe świadczenie, jakie emerytom chce zapewnić rząd Mateusza Morawieckiego. Mowa o jednorazowym dodatku w wysokości równej emeryturze minimalnej. Warto pamiętać, że w przypadku czternastych emerytur obowiązują pewne obostrzenia. Rzecz najważniejsza – wprowadzono próg dochodowy, przez co dodatkową świadczenia dostaną jedynie ci emeryci, którzy otrzymują nie więcej niż 120% średniej emerytury.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wspaniałe wyniki Kamila Stocha w Lahti. Polak faworytem konkursu
  2. Emerycie, sprawdź swój przelew z ZUS. Na twoje konto trafi większe świadczenie
  3. Kierowca Porsche ranił kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia. Żenująca postawa służb
  4. Niepokojące informacje na temat zdrowia papieża Franciszka. Kolejny dzień, w którym odwołał audiencję, powodem ma być kaszel i katar
  5. Nagranie z przerażającej sytuacji na drodze. 20-latek gnał busem
  6. Media: Koronawirus na pokładzie samolotu Ryanair. Pierwszy przypadek

Źródło: Bezprawnik.pl