Emerytury wzrosną nawet do 1200 złotych?. (zdj. Il. ) ; Piotr Gajek/EastNewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Piotr Gajek/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 28 Czerwca 2020

Po 12 tys. zł może trafić do dziesiątek tysięcy polskich emerytów. Zapowiedź zmian w ustawie

Emerytury już w najbliższej przyszłości mogą zaskoczyć wielu seniorów. Szykuje się niebotyczny wzrost tego niezwykle ważnego świadczenia. Nawet do 12 tysięcy złotych może trafić do kieszeni emerytów. Ważne zmiany zaproponowało Biuro Legislacyjne Kancelarii Senatu.

Biuro Legislacyjne Kancelarii Senatu postanowiło pilnie zainterweniować w sprawie świeżo przyjętego projektu w sprawie emerytur. Eksperci wskazali, że wprowadzenie pilnych zmian umożlwii wyrównanie świadczeń dla wszystkich seniorów. Z ustaleń "Faktu" wiemy, że tysiące Polaków może otrzymać nawet do 12 tysięcy złotych. Czy parlament przerwie niesprawiedliwości w systemie emerytalnym? Przypomnijmy, że od 2013 roku osoby, które z wcześniejszej emerytury przechodzą na powszechną, muszą mierzyć się z utratą niemałych pieniędzy.

Oburzające i skandaliczne nagranie z Biedronki wyciekło. Ubliżał, przeklinał i upokarzał personel za pochodzenie i bez żadnej przyczyny, ręce opadająOburzające i skandaliczne nagranie z Biedronki wyciekło. Ubliżał, przeklinał i upokarzał personel za pochodzenie i bez żadnej przyczyny, ręce opadająCzytaj dalej

Emerytury wzrosną w zaskakującym tempie? Senat wnioskuje o pilne zmiany

"Fakt" wskazuje, że obowiązujące przepisy uderzają szczególnie w seniorki urodzone w 1953 roku. Utrapieniami osób z pomniejszonymi świadczeniami zajął się nie tylko Trybunał Konstytucyjny, ale też Sejm RP. Ostatnio przegłosowana ustawa zakłada wyrównanie wszystkich świadczeń. Z przedstawionych informacji wynika, że proponowane przepisy podniosą przeciętną emeryturę o blisko 202 zł. Szczególną opieką zostaną otoczone kobiety. Do ich portfeli trafić może nawet 12 tysięcy złotych wyrównania. Pieniądze te, zgodnie z założeniami ustawy, mają być wypłacone już na początku przyszłego roku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niewyobrażalnie tragiczne, trzech Polaków zginęło w okropny sposób. Zatrważający pożar w Reykjaviku
2. Padły strzały. Mimo ostrzeżeń nie zatrzymali się. Niestabilna sytuacja na otwartych wodach na Bliskim Wschodzie

"Problem ten jednak dotyczył także innych roczników, w tym mężczyzn, odchodzących na wcześniejsze emerytury «branżowe» (górnicy, nauczyciele, osoby pracujące w szkodliwych warunkach), ponieważ w ich przypadku emerytalne kryteria wiekowo-stażowe były określone odmiennie. [...] Konstytucyjna zasada równości nakazuje jednak by błąd naprawić także w odniesieniu do pokrzywdzonych niekonstytucyjnym przepisem innych roczników, co do których Trybunał nie miał możliwości się wypowiedzieć. Trybunał zakwestionował niekonstytucyjny mechanizm obniżania podstawy obliczenia emerytury bez uprzedzenia, a nie wysokość emerytury konkretnego rocznika" - czytamy w analizie Biura Legislacyjnego Kancelarii Senatu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najnowsze informacje dotyczące frekwencji wyborczej. Aż ciężko uwierzyć w dane
  2. Pogoda nagle się zmieni. Nadchodzi bardzo duża zmiana. Prognoza na lato 2020
  3. Klienci Biedronki powinni uważać. GIS wydał pilne ostrzeżenie przed popularnym produktem
  4. Nie żyje ceniony i legendarny rysownik. Był autorem najsłynniejszego logotypu miasta, zmarł nagle
  5. Miał zrezygnować, bo zaproponowano mu tylko 8 tys. zł. Ujawniono zarobki uczestników "Tańca z Gwiazdami"
  6. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki

Źródło: [Fakt]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News