Emerytury. Ile wyniosą obiecane "trzynastki" w kwietniu?. Pixabay/Alexas_Fotos
Źródło: Pixabay/Alexas_Fotos
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 26 Lutego 2020

Znamy dokładną kwotę kwietniowej "trzynastki" dla emerytów. Nikt się tego nie spodziewał

Emerytury. Ile wyniosą obiecane przez rząd "trzynastki", które zostaną wypłacone w kwietniu? Znana jest już dokładna kwota. Na ile mogą liczyć emeryci i renciści od kwietnia 2020 roku?

Ustawa ws. dodatkowego rocznego świadczenia dla emerytów i rencistów, czyli tzw. "trzynastki", o których ostatnimi czasy jest głośno, została oficjalnie podpisana przez prezydenta Andrzej Duda.

Katolicki polski serwis głosi, że koronawirus to kara za grzechy. Kuriozalna teza, w sieci zawrzałoKatolicki polski serwis głosi, że koronawirus to kara za grzechy. Kuriozalna teza, w sieci zawrzałoCzytaj dalej

Emerytury 2020. "Trzynastki" już od kwietnia. Prezydent podpisał ustawę

Jak zapowiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystego podpisania ustawy, pierwsze "trzynaste emerytury" mają zostać wypłacone już w kwietniu.

Na mocy ustawy przyjętej przez Sejm i podpisanej przez prezydenta Dudę, kolejne świadczenia będą wypłacane rokrocznie w wysokości najniższej emerytury obowiązującej od 1 marca roku, w którym wypłacane jest dodatkowe świadczenie.

Ile będzie wynosić ich wysokość? Na ile pieniędzy mogą liczyć seniorze?

Będzie to 1200 zł brutto, czyli 981 zł netto. Z tej kwoty nie będą dokonywane potrącenia i egzekucje, nie będzie też ona wliczana do dochodu. Dodatkowe świadczenia będą wypłacane z urzędu. Większość osób otrzyma je wraz z kwietniową emeryturą lub rentą.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Skakały po szczelnie zamkniętym worku, z którego słychać było straszne dźwięki. Skandaliczne zachowanie matki i córki
2. Skandaliczne zachowanie w Warszawie. Wyrzucili trumnę na przystanku

Według szacunków, co roku wiek emerytalny osiąga ok. 250 tys. Polaków. Większość z nich, czyli ok. 200 tys., prawo do świadczenia osiągnie już po pierwszym kwartale 2020 roku. To właśnie ci seniorzy stracą szansę na otrzymanie "trzynastej emerytury" w tym roku.

Pierwsze "trzynastki", w kwocie 1100 zł brutto, zostały wypłacone w 2019 r. Ta forma wsparcia finansowego trafiła wówczas do 9,8 mln osób.

Wypłaty trzynastych emerytur i rent to dla państwa koszt prawie 12 mld zł. Dodatkowe roczne świadczenie pieniężne w 2020 roku zostanie wypłacone ok. 9,8 mln świadczeniobiorcom, w tym dla blisko 285 tys. rencistów socjalnych.

Świadczenia finansowane będą z Funduszu Solidarnościowego i budżetu państwa.

Źródło: Onet Wiadomości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski wyrównał rekord Cristiano Ronaldo. Niesamowite liczby w Lidze Mistrzów
  2. Polacy mogą masowo zarobić na koronawirusie. Wystarczy, że masz 22 zł, ale już wkrótce może być za późno
  3. Felietonista Radio Maryja ujawnił dane ofiary pedofila. Teraz poniesie konsekwencje
  4. Została pobita do nieprzytomności i hospitalizowana. Nie żyje lokalna polityk PiS
  5. Dziś prezydent podpisze ustawę o "trzynastkach". Jakie są warunki przyznania świadczenia?
  6. Polskie biuro podróży anuluje wycieczkę i wprowadza modyfikacje wyjazdów. Zmiany dotkną wielu turystów