Emerytury. Pixabay/Olgierd Rudak
Źródło: Pixabay/Olgierd Rudak
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 26 Lutego 2020

15. emerytura? Padło oświadczenie, które napawa seniorki i seniorów nadzieją

Emerytury w Polsce nadal pozostają na skandalicznie niskim poziomie. Jeszcze w 2018 roku liczba żyjących w skrajnym ubóstwie seniorów i seniorek, wyniosła 276 tysięcy. Prawo i Sprawiedliwość od jakiegoś czasu stara się wprowadzać rozwiązania, wpływające dodatnio na grubość portfeli starszych osób. Wygląda na to, że partia nie zamierza się zatrzymywać.

Choć wybór emerytów i emerytek, jako grupy beneficjentów socjalnych programów wynika najpewniej z prostej, politycznej kalkulacji, Prawu i Sprawiedliwości nie można odmówić poczynienia pierwszych kroków w celu poprawienia jakości życia osób starszych. Partia zaczęła od obniżenia wieku emerytalnego, by w ostatnich latach stawiać na bezpośrednie transfery z budżetu państwa w postaci 13. i 14. emerytur.

Impreza firmowa w kostnicy z pokazem bez ubrań na czele. Szef słono zapłaciImpreza firmowa w kostnicy z pokazem bez ubrań na czele. Szef słono zapłaciCzytaj dalej

To jednak nie wszystko. Choć w ostatnich dniach Andrzej Duda wycofał się z głośnego pomysłu emerytur stażowych, jego rezygnacja przykryta została przez inne wydarzenie. Akt podpisania przez prezydenta ustawy o wypłacaniu trzynastek w sposób cykliczny, miał miejsce w niezwykle uroczystych okolicznościach. Hala widowiskowa Aqua Park w Żyrardowie była pełna zwolenników Dudy, którzy mu gratulowali i dziękowali.

Emerytury jeszcze wyższe?

Wygląda na to, że wspieranie emerytów i emerytek się partii opłaca. Pytany o 15. emerytury Duda stwierdził, że chętnie podpisze gwarantującą je ustawę. Więcej, powiedział, że ma nadzieje zobaczyć ją na swoim biurku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Skakały po szczelnie zamkniętym worku, z którego słychać było straszne dźwięki. Skandaliczne zachowanie matki i córki
2. Tutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środka

Mimo tych sugestywnych słów Dudy pamiętać należy, że już za kilka miesięcy odbędą się wybory prezydenckie. Kampania Dudy rozpoczęła się z impetem. Kategoryczne odcięcie się od pomysłu piętnastek mogłoby więc bezpośrednio odbić się na słupkach. Dodatkowe świadczenie może też przykryć rozczarowanie wyborców, związane z odrzuceniem wspomnianych emerytur stażowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Robert Lewandowski kontuzjowany. Nie zagra przez dłuższy czas
  2. Za psa musisz zapłacić do 30 kwietnia. Chyba, że należysz do jednej z pięciu grup
  3. Felietonista Radio Maryja ujawnił dane ofiary pedofila. Teraz poniesie konsekwencje
  4. Została pobita do nieprzytomności i hospitalizowana. Nie żyje lokalna polityk PiS
  5. Dziś prezydent podpisze ustawę o "trzynastkach". Jakie są warunki przyznania świadczenia?
  6. Turyści jadący do Zakopanego będą wściekli. Ogromne problemy aż przez 3 lata