Emerytury. Chcesz mieć wyższą? Prezes ZUS zdradza sposób na to.
Źródło: Pixabay/Alexas_Fotos
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 22 Lutego 2020

Jak dostać o kilkaset zł wyższą emeryturę? Zdradza prezes ZUS, ale nie każdy jej uwierzy

Emerytury w Polsce nadal pozostają na niskim poziomie. Chcesz mieć wyższą? Prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu ubezpieczeń Społecznych w programie "Money. To się liczy" zdradza sposób. Wystarczy dłużej pracować. "Jeżeli jest możliwość kontynuacji pracy i jest zdrowie, to będzie więcej pieniędzy".

Emerytura wyższa o 8, 10 a nawet 15%? To całkiem realne. Przedłużając pracę tylko o rok, możemy zwiększyć swoje świadczenia emerytalne nawet o 15%, czyli kilkaset złotych.

Klienci popularnego banku narażeni na niebezpieczeństwo. Wydano ostrzeżenieKlienci popularnego banku narażeni na niebezpieczeństwo. Wydano ostrzeżenieCzytaj dalej

Emerytury. Chcesz mieć więcej? Pracuj dłużej

- Polacy coraz rzadziej decydują na przejście na emeryturę od razu po przekroczeniu wieku emerytalnego - przyznała w programie "Money. To się liczy" prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. Jest to odpowiedź prezes na pytanie redaktora, czy emeryci zdali sobie sprawę z tego, że dostają małe świadczenia i muszą rzadziej pracować, gdyż z danych ZUS wynika, że coraz rzadziej od razu przechodzą na emeryturę.

- Kiedyś był to ponad 80 proc., dziś jest to 57 proc. To jest efekt gigantycznej pracy doradców emerytalnych - zauważa prof. Uścińska, prezes ZUS.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawski policjant relacjonował akcje na Instagramie. Zdjęcia nie powinny były nigdy trafić do sieci

2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie

- Przedłużając pracę tylko o rok możemy zwiększyć emeryturę nawet o 15 proc. Polacy przekonali się, że warto, jeśli zdrowie na to pozwala, popracować dłużej. - Jeżeli jest możliwość kontynuacji pracy i jest zdrowie, to będzie więcej pieniędzy - tłumaczy.

- Te działania trzeba umacniać, edukować, bo system emerytalny zbudowany jest wprost proporcjonalnie na właśnie tej naszej aktywności zawodowej - dodaje.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zabrakło naprawdę niewiele. Trzech Polaków w pierwszej dziesiątce, dziękujemy za walkę

2. Słynna polska fabryka zamyka się po ponad 150 latach działalności. Jej wyroby wielu z nas ma w swoich domach

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki