Emerytury. Pikist
Źródło: Pikist
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 20 Października 2020

Co z pieniędzmi dla seniorów? Wszystko jasne, minister wreszcie zabrał głos ws. dodatkowych środków do emerytury

Deficyt budżetowy rośnie i związku z tym emeryci nie mogą być zupełnie pewni, że w 2021 roku otrzymają trzynastą i czternastą emeryturę. Rząd zapewnia, że nie zrezygnuje ze swojego flagowego programu, jakim jest 500 plus, ale o emeryturach nie wypowiada się zbyt często. Czy zmiany, które wprowadzono z korzyścią dla emerytów, pozostaną w 2021 roku w mocy?

Mimo zdania polityków, którzy upierają się przy tym, by pozostawić 500 plus i dodatki emerytalne w mocy, eksperci są zgodni, że programy drenują państwowy budżet.

Maryla Rodowicz ma koronawirusa? Opublikowała bardzo niepokojące zdjęcie, fani przerażeniMaryla Rodowicz ma koronawirusa? Opublikowała bardzo niepokojące zdjęcie, fani przerażeniCzytaj dalej

Co dalej z trzynastymi i czternastymi emeryturami?

Z powodu koronawirusa i walki z nim w rządowej kasie zabraknie prawie 100 mld złotych. Te ogromne kwoty sprawiają, że 30 mld zł, które miały zostać przeznaczone na waloryzację emerytur oraz trzynastki i czternastki wydają się być kolejnym pogłębieniem problemu. Rząd mocno trzymał się tego, że nie zrezygnuje z dodatkowych świadczeń, ale pogłębianie deficytu nikomu nie służy.

Ostatni rządzący wydali nowy komunikat w sprawie trzynastych i czternastych emerytur. Czy seniorzy muszą obawiać się, że świadczenia jednak nie dojdą do skutku?

Ze względu na oszczędności przeprowadzono potężne odchudzenie administracji - wielu urzędników musiało pożegnać się z pracą i zostało bez środków do życia w czasie szalejącego koronawirusa. Chodzą też słuchy o projekcie, który rzekomo ma znacząco ograniczyć 500 plus - miałoby ono trafić jedynie do rodzin pracujących. Takie rozwiązanie dotyczące świadczenia na dzieci popiera ponad połowa Polaków. Co jednak z emeryturami?

IMGW ostrzega, zacznie się z samego rana. Wiemy, kto powinien się przygotowaćIMGW ostrzega, zacznie się z samego rana. Wiemy, kto powinien się przygotowaćCzytaj dalej

Na temat świadczeń dla seniorów wypowiedział się w "Super Expressie" wiceminister rodziny i polityki społecznej, Stanisław Szwed.

- Będą trzynastki i czternastki dla seniorów w 2021 roku. Pragnę uspokoić miliony seniorów w tej sprawie, niech się nie boją! Pieniądze z trzynastek będą na wiosnę przyszłego roku, a z czternastek najpewniej w listopadzie - powiedział polityk.

Kiedy wypłata trzynastek i czternastek?

Jak zapowiedział wiceminister, wypłata środków ma przypaść na wiosnę i jesień. Trzynaste emerytury trafią do kieszeni emerytów w maju 2021 roku, a czternaste w listopadzie.

Trzynastki otrzymają wszyscy emeryci - będą one wynosiły 1300 zł i w związku z waloryzacją tego świadczenia będą powiększone o 100 zł względem roku 2020. Kwestia czternastek jest nieco bardziej skomplikowana.

Nie wszyscy będą mogli otrzymać to świadczenie - będzie ono przyznawane w pełni osobom, które wykażą mniej niż 2900 zł brutto dochodu. Ci, którzy dorobili się wyższej emerytury, będą otrzymywać świadczenie według zasady "złotówka za złotówkę", czyli po prostu kwota 1300 zł będzie odpowiednio pomniejszana wraz z wysokością otrzymywanej emerytury.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Przerażające nagranie z warszawskiego metra. Służby nie chciały zareagować, pasażerowie wzięli sprawy we własne ręce

2. Deszcz pieniędzy dla Polaków, dadzą nawet 37 tys. zł. Rusza nabór, procedura składania wniosków jest banalna

źródło: [biznes.radiozet.pl]

Gwiazda TVN nie wytrzymała, padły bardzo mocne słowa. Gwiazda TVN nie wytrzymała, padły bardzo mocne słowa. "Nie jesteśmy nieme ani ubezwłasnowolnione"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zakaz wychodzenia z domu, zamykają sklepy, zaczyna się mały lockdown. U naszych sąsiadów radykalne zmiany
  2. Dyrektorka postanowiła na własną rękę zamknąć szkołę. Wysłała pilny list do premiera Morawieckiego
  3. Czy kary za śmiecenie w lesie muszą być wyższe, aby przemówić ludziom do rozsądku? Najnowsze odkrycie leśników zatrważa
  4. Polska przez homofobię bez dostępu do kolejnej usługi. Jesteśmy na liście z Afganistanem, Białorusią i Kirgistanem
  5. Zmiana w rządzie definitywnie przesądzona, klamka zapadła. Ujawniono datę zaprzysiężenia Przemysława Czarnka
  6. Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?
  7. Płuczesz surowego kurczaka pod kranem? Poważny błąd, ale gorsza jest jeszcze inna rzecz, wszyscy tak robimy