Emerytura. Marek BAZAK/East NewsŹródło: Marek BAZAK/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 17 Września 2020

Emerytury będą wyższe? Do końca roku na konta emeryckie trafią dodatkowe pieniądze od rządu

Wydawać by się mogło, że pandemia koronawirusa może wpłynąć na obniżenie świadczeń emerytalnych. Jednak nic takiego się nie stanie. Wręcz przeciwnie. Braki pieniędzy w ZUS wyrówna państwo.

Źródłem funduszy emerytalnych są składki ZUS, które płaci każdy z nas co miesiąc. Pandemia wpłynęła na zmniejszenie wymiaru czasu pracy, a tym samym ilości pieniędzy płaconych na składki.

Wiadomości TVP wreszcie zabrały głos, wielu na to czekało. Jarosław Kaczyński będzie zadowolony?Wiadomości TVP wreszcie zabrały głos, wielu na to czekało. Jarosław Kaczyński będzie zadowolony?Czytaj dalej

Mniej pieniędzy wpływa do ZUS

W Polsce wiele firm zdecydowało się skorzystać z tarczy antykryzysowej, co wpłynęło na obniżenie wymiaru czasu pracy pracowników. Ma to bezpośrednie przełożenie na ilość pieniędzy przelewanych na konta emeryckie wielu z nas. Dodatkowo, specjalna ustawa o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa pozwala na prawie całkowite wyłączenie niektórych osób z konieczności opłacania składek ZUS. Z takiej ulgi mogli skorzystać przedsiębiorcy, których firma liczy mniej niż 10 osób. Przedsiębiorstwa zrzeszające mniej niż 49 osób mogły liczyć na 50 proc. niższe składki.

Skandaliczne sceny w Kuchennych Rewolucjach. Magda Gessler przekroczyła granicęSkandaliczne sceny w Kuchennych Rewolucjach. Magda Gessler przekroczyła granicęCzytaj dalej

Podniesienie wysokości emerytur

 
Wydawać by się mogło, iż mniej pieniędzy w ZUS może oznaczać obniżenie emerytur. Powód? To właśnie zwaloryzowane składki na ubezpieczenie emerytalne będą w przyszłości miały bezpośrednie przełożenie na wysokość emerytury. Tak się jednak nie stanie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziś jest jedną z największych gwiazd "Na Wspólnej" TVN. Aż trudno uwierzyć, co robiła 20 lat temu
2. Przez 7 dni piła napój z kurkumy. Efekty ją zachwyciły, szczególnie 1 rozłożył ją na łopatki
3. Odeszła z TVP w atmosferze skandalu. Co teraz robi była gwiazda "Pytania na śniadanie"?

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki w rozmowie z „Super Expressem” zabrało głos w sprawie emerytur: „Finansowanie składek za ww. osoby zostało przejęte przez budżet państwa i składki te zostaną zewidencjonowane na indywidualnych kontach ubezpieczonych do 31 grudnia bieżącego roku”.

Kinga Duda otrzymała niespodziewany, bolesny cios. Te słowa na pewno dotrą do Pałacu PrezydenckiegoKinga Duda otrzymała niespodziewany, bolesny cios. Te słowa na pewno dotrą do Pałacu PrezydenckiegoCzytaj dalej

Źródło: [Super Express]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PKO BP z nową możliwością dla klientów. Przelewy mogą wyglądać teraz zupełnie inaczej
  2. Wiadomości TVP znów wzięły się za Warszawę. Miliony widzów z niedowierzaniem oglądały, co pokazali
  3. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Pokazała wulgarne cytaty, po czym nawiązała do Jana Pawła II
  4. Dziennikarz nie wytrzymał, nagle przerwał program na żywo. "Są pewne granice"
  5. "Wiadomości" nie dają za wygraną. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?
  6. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?