Emerytury. (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 16 Września 2020

Rząd po cichu przepycha zmiany, które dotkną 1,5 mln Polek i Polaków. Mniejsze pensje na rękę mają zaowocować wyższymi emeryturami

Emerytury będą wyższe, choć będziemy pobierać niższe wynagrodzenia? Niecodzienne propozycje rządu zostały opisane przez media. Mateusz Morawiecki wspólnie ze związkami zawodowymi poparli rozwiązanie, które wpłynie na blisko 1,5 miliona Polek i Polaków.

Kwestia świadczeń dla seniorów i seniorek budzi w naszym kraju wiele kontrowersji. Podczas każdej kampanii wyborczej politycy niemal każdej opcji składają najróżniejsze obietnice w sprawie emerytur. W ostatnim czasie do opinii publicznej dotarły zaskakujące doniesienia. Okazuje się, że rząd chce podnieść nasze emerytury kosztem wynagrodzeń, jakie 1,5 milona Polaków otrzymuje na umowie cywilno-prawnej. 

Po odebraniu telefonu z propozycją, myślała że ktoś sobie z niej żartuje. Nowa prowadząca Po odebraniu telefonu z propozycją, myślała że ktoś sobie z niej żartuje. Nowa prowadząca "Pytanie na śniadanie" ujawniła kulisy swojej pracyCzytaj dalej

Emerytury będą wyższe kosztem wynagrodzeń?

Wyjaśnijmy, że rząd Mateusza Morawieckiego prowadzi prace nad dodatkowym oskładkowaniem umów cywilno-prawnych. Działalnie to ma na celu zachęcenie do rekrutowania Polaków na umowy o pracę. "Fakt" informuje, że pełne oskładkowanie tzw. umów śmieciowych wiąże się z potencjalnym obniżeniem wynagrodzeń. Oznacza to, że jeśli pracujemy za 3000 złotych, oddamy do budżetu państwa dodatkowe 260 złotych miesięcznie. Należy jednak podkreślić, że osoby zatrudnione na tak zwanej śmieciówce nie odczują zmiany w wysokości emerytury, jeśli nie dochodzi do opłacania składek emerytalnych.

wtv.pl - portal informacyjny"Tomasz Komenda powinien wrócić do więzienia". Niewyobrażalnie przykre słowa matki zamordowanejCzytaj dalej

Inicjatywa otrzymała poparcie ze strony związkowców. Przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych wskazywał, że działanie rządu może doprowadzić do zmian w sposobach zatrudniania. - Trzeba skończyć z tą niesprawiedliwością, jaką są umowy zlecenie. Trzeba sprawić, by pracujący mieli równe prawa - deklarował Andrzej Radzikowski w rozmowie z dziennikarzami "Faktu". Niewykluczone, że niecodzienne rozwiązanie sprawi, że przy niższym wynagrodzeniu otrzymamy wyższą emeryturę. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Gessler przeszła samą siebie. Niebywałe, co robi z ogórków kiszonych i do czego podaje
 

Emerytura będzie wyższa, choć będziemy pobierać niższe wynagrodzenie? O propozycjach rządu i związków zawodowych jako pierwsza informowała "Rzeczpospolita". Wiele osób korzysta z umów cywilno-prawnych, by otrzymać więcej pieniędzy. W przypadku pracy na tak zwanej śmieciówce często dochodzi do praktyki, w której płaci się składki emerytalne i rentowe jedynie od pierwszej umowy do wysokości minimalnego wynagrodzenia, które obecnie wynosi 2600 złotuych brutto. 

Dyr. programowy ostro o odejściu prowadzących Dzień dobry TVN. Bolesne słowaDyr. programowy ostro o odejściu prowadzących Dzień dobry TVN. Bolesne słowaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W 2021 roku abonament jeszcze droższy. Jest jednak lista zwolnionych z opłaty
  2. Pilne ostrzeżenie GIS. Szkło, pleśń i martwe szkodniki w burakach. Nie wolno ich jeść
  3. Rafał Trzaskowski zaszalał w klubie, do sieci wyciekło nagranie. Zaskoczeni?
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Koszmarny wypadek. Motocyklista nie miał dosłownie żadnych szans w zderzeniu z samochodem - Wideo

Źródło: [Fakt]