Emerytury. (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Źródło: (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 12 Września 2020

Fantastyczne wieści dla seniorów. Wyższe emerytury dla wszystkich roczników, ustawa już przegłosowana przez Senat

Emerytury mogą być wyższe dla każdego seniora. Senatorzy Koalicji Obywatelskiej i Lewicy przegłosowali ważną ustawę. W najbliższej przyszłość posłowie oraz posłanki będą decydować, czy wyższe świadczenia trafią do rąk każdego. Warto się zainteresować i przygotować na nadchodzące zmiany w prawodawstwie.

Debata na temat sytuacji seniorek i seniorów trwa w naszym kraju od wielu lat. Nie trzeba tłumaczyć, że obecny kształt systemy emerytalnego budzi głęboki sprzeciw. Świadczenia przyznawane przez nasze państwo często nie pozwalają na zaspokojenie nawet najbardziej podstawowych potrzeb. Postulaty o poprawie sytuacji osób najstarszych są podnoszone w każdej kampanii wyborczej. Niestety, po wyborach sprawy seniorów są chowane do tak zwanych zamrażarek.

Przygnębiające odkrycie Przygnębiające odkrycie "Uwaga TVN". Tragiczny widok, słynna gwiazda w domu z ponad 70 psami i szczuramiCzytaj dalej

Emerytury wyższe dla każdego? Senat podjął decyzję

Projekty na rzecz seniorów składali przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, Lewicy oraz PSL-u. Ludowcy domagali się wprowadzenia emerytury bez podatku. Politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej proponowali wprowadzenie emerytury minimalnej. Obóz Zjednoczonej Prawicy poprzestał jedynie na stałej waloryzacji świadczeń oraz tak zwanych trzynastkach. W ostatnim czasie jednak przegłosowano ustawę, która wyrównywała emerytury osób, zwłaszcza kobiet, urodzonych w 1953 roku.

Szczegóły umowy TVP z Episkopatem zwalają z nóg. Zapewnili sobie więcej, niż można podejrzewaćSzczegóły umowy TVP z Episkopatem zwalają z nóg. Zapewnili sobie więcej, niż można podejrzewaćCzytaj dalej

Senat proponuje podwyższenie świadczeń dla każdego seniora. Politycy Koalicji Obywatelskiej zaproponowali ustawę, która ma znowelizować przepisy o Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Politycy, jak podaje "Gazeta Prawna", oczekują od Prawa i Sprawiedliwości wprowadzenia pełnej podstawy obliczenia emerytury, pomniejszonej o kwoty pobranych tzw. emerytur wcześniejszych. Okazuje się, że postulat izby wyższej polskiego parlamentu podzielił Senat niemal na pół.

DZISIAJ GRZEJE:
1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Pijesz kawę zaraz po przebudzeniu? Błąd, o pewnych godzinach zadziała na Ciebie zupełnie inaczej

Emerytury dla seniorów powinny zapewniać godny poziom życia. Jak podaje "Gazeta Prawna" projekt złożony przez Koalicję Obywatelską spotkał się z poparciem 49 głosujących. 46 senatorów wstrzymało się od głosu. Jedna z osób sprawujących mandat sprzeciwiła się inicjatywie. Ustawę w imieniu grupy senatorów reprezentował Marek Borowski. Polityk tłumaczył, że problem pomniejszonych emerytur dotyczy nie tylko osób urodzonych w 1953 roku. Już w najbliższej przyszłości posłowie będą decydowali o dalszych losach projektu.

Damian ma 6 lat i chciałby coś powiedzieć, ale nie potrafi. Cierpi na rzadką chorobę, potrzebuje pomocyDamian ma 6 lat i chciałby coś powiedzieć, ale nie potrafi. Cierpi na rzadką chorobę, potrzebuje pomocyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerytury wyższe nawet o 787 zł. Uprawnionych do wyższych świadczeń będzie znacznie więcej
  2. Nastolatki brutalnie pobiły się na szkolnym korytarzu. Porażający film właśnie trafił do sieci
  3. Jarosław Kaczyński oszukał wyborców? Nici z obietnicy podwyżek
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Wideo - Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Autobus wjechał wprost pod lokomotywę

Źrodło: [Dziennik Gazeta Prawna]