Emerytury. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 9 Października 2020

Bogumiła Wander musiała sprzedać 280-metrową willę, bo miała zbyt niskie świadczenie emerytalne. "Nasze dwie emerytury nie wystarczają na utrzymanie domu”

Dwie emerytury nie wystarczą na utrzymanie willi? "Fakt" twierdzi, że Bogumiła Wander wspólnie z mężem mogą otrzymywać miesięcznie około 5 tysięcy złotych. Kwota ta okazała się zbyt mała na utrzymanie wielkiej willi. "Jak przychodzi rachunek za gaz i prąd, to robi się problem".

Bogumiła Wander od lat budzi zainteresowanie mediów. Prezenterka swoją sławę zyskała jeszcze w latach 70. Każdy, kto żył w czasach PRL-u, pamięta występy dziennikarki na antenie Telewizji Polskiej. Przez długi czas zapowiadała najlepiej oglądane programy. W 2003 zakończyła pracę zawodową. Związana z Krzysztofem Baranowskim, sfinansowała willę pod Warszawą. Emerytury obu gwiazd nie były w stanie udźwignąć wymagań finansowych drogiego miejsca zamieszkania.

Uwaga! TVN. Walczą od prawie 15 lat o własne mieszkanie. Nie mogą go odzyskać, nieprawdopodobna historiaUwaga! TVN. Walczą od prawie 15 lat o własne mieszkanie. Nie mogą go odzyskać, nieprawdopodobna historiaCzytaj dalej

Dwie emerytury nie pokrywają kosztów utrzymania willi. Wander musiała sprzedać posiadłość

Dawna prezenterka Telewizji Polskiej zdobyła się na szczere wyznanie dla "Super Expressu". Wskazała wówczas, że wspólnie z mężem nie jest w stanie utrzymać swojej willi. Emerytury obu gwiazd okazały się zbyt małe na wymagające nakłady finansowe 280-metrowej nieruchomości. Niezbędne było więc sprzedanie ogromnej posiadłości. Niskie emerytury Wander i Baranowskiego wymusiły na parze sprzedanie drogiego samochodu. - Nasze dwie emerytury nie wystarczają na utrzymanie tego domu. Można powiedzieć, że jestem bankrutem - komentowała rozmówczyni "Super Expressu".

Córka Jolanty Kwaśniewskiej wiecznie musi się tłumaczyć i nie ma już siły. Córka Jolanty Kwaśniewskiej wiecznie musi się tłumaczyć i nie ma już siły. "Moją ciążą żyje cała Polska" - słowa, które przeszły do historii, przypominamyCzytaj dalej

Sytuację, jaka ma miejsce w prywatnym życiu Bogumiły Wander, skomentował ich bliski znajomy. Anonimowy rozmówca "Faktu" powiedział, ile wynoszą emerytury obu gwiazd show-biznesu. - Willa jest piękna, ale za droga. Ich emerytury wynoszą w sumie około 5 tysięcy złotych. Jak jednak przychodzi rachunek za gaz w wysokości 2 tysięcy złotych, to robi się problem - przedstawiał komentator dla "Faktu". Prasa podaje, że z 280-metrowej posiadłości para przeniosła się do 80-metrowego mieszkania, które ma znajdować się na warszawskim Śródmieściu. Przypomnijmy, że wielka nieruchomość leży na terenie Konstancina-Jeziornej. Wybudowanie willi było jednym z marzeń Wander. Oszczędności oraz emeryturę uzupełniły pożyczki od córki baranowskiego. - Wzięliśmy kredyt, córka Krzysztofa pożyczyła nam pieniądze, dzięki którym powstał stan surowy. Wykończenie domu trwało ponad rok - komentowała dla "Super Expressu".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Postępowanie ws. biskupa Janiaka właśnie się zakończyło. Watykan nie odpuści, nie pozostawi sprawy nieruszonej
2. Wyśmienicie smakuje i efektownie wyglada. Ciasto bez pieczenia „jajko sadzone” podbije serca dużych i małych
3. "Mamy ciekawsze tematy do rozmów niż książki". Widzowie nie zostawiają suchej nitki na uczestnikach "Love Island"

Dwie emerytury w wysokości, najprawdopodobniej, 5 tysięcy złotych nie wystarczą na utrzymanie willi. Sprzedanie posiadłości miało być dla Wander ciosem. Informator "Faktu" zdradził, że prezenterka aż 10 lat inwestowała w swoje plany. Niestety, wysokość emerytury przekreśliła jej cele. - Bogumiła ubolewa, że musi się rozstać z domem, bo ponad 10 lat temu włożyła serce w jego budowę i urządzenie - oceniał rozmówca "Faktu". Warto jednak podkreślić, że świadczenie emerytalne oraz zachowane oszczędności z pewnością pozwalają parze na prowadzenie godnego i dostatniego życia.

Może być niebezpiecznie, należy zwiększyć czujność. W niektórych częściach kraju już się zaczęłoMoże być niebezpiecznie, należy zwiększyć czujność. W niektórych częściach kraju już się zaczęłoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od dziś maseczka obowiązkowa. Jednak nie wszędzie musisz ją nosić, wyjaśniamy nieścisłości
  2. Ważna zmiana w robieniu zakupów. Zmieniają się godziny otwarcia sklepów
  3. W twoim domu może być niepozorna moneta, warta prawdziwą fortunę. Niewielu wie, gdzie jej szukać
  4. Mąż wprowadził nową partnerkę z 4 dzieci do domu, a z panią Haliną ma 3, wszystkie chore. Interwencja Polsatu
  5. Wiadomości TVP wysoko ponad chmurami? Kuriozum, opowiadają o rzekomej serii "ataków", szczują na mniejszości
  6. Jeśli tankowałeś na Orlenie, możesz mieć poważny problem. Klienci zgłaszają wielotysięczne szkody

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News