Emerytury to temat, który nie interesuje młodszego pokolenia?. Pixabay/gosiak1980Źródło: Pixabay/gosiak1980
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 9 Marca 2020

Polacy nie zastanawiają się nad emeryturą. Zaskakujący sondaż zdradza wszystko

Emerytury to temat, który nie interesuje Polaków, w szczególności młodszego pokolenia? Zaskakujący sondaż nie pozostawia złudzeń. Niemal połowa z nas nie myśli zawczasu o emeryturze. Badania zostały przeprowadzone przez Insurance Europe, a pisze o nich m.in. "Rzeczpospolita".

Aż 47 proc. Polaków za specjalnie nie martwi się o swoją emeryturę i przyszłość i nie oszczędza na nią, a co czwarty z nas nie widzi nawet takiej potrzeby - wynika z badań przeprowadzonych przez Insurance Europe, o których pisze "Rzeczpospolita".

Nie tylko Kurski ma zostać odwołany. Znamy potencjalnych następcówNie tylko Kurski ma zostać odwołany. Znamy potencjalnych następcówCzytaj dalej

Emerytury nie interesują Polaków?

Z badań przeprowadzonych przez Insurance Europe, jak pisze "Rzeczpospolita", wynika, że Polacy nie myślą za specjalnie o swojej przyszłości (starości i kwestii emerytur) i nie widzą sensu oszczędzania.

Jak zaznacza "Rzeczpospolita", badaniem objęłych zostało dziesięć europejskich krajów, w tym m.in. Francja, Niemcy, Hiszpania, Węgry czy Grecja.

"U nas koordynowała je Polska Izba Ubezpieczeń. Okazuje się, że statystyczny Polak przewiduje, iż będzie żył 77 lat. Jesteśmy tu największymi pesymistami wśród mieszkańców przebadanych krajów. Średnia to 82 lata" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ujawniamy największą tajemnicę Tadeusza Rydzyka. Prawda o rodzinie jest zupełnie inna
2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy

Jak podaje dziennik, wiązać może się to właśnie m.in. z naszym pesymistycznym myśleniem oraz zbytnim nieprzejmowaniem się przyszłością - żyjemy tu i teraz, nieważne co będzie potem, o ile w ogóle dożyjemy - takie myślenie jest bardzo często spotykane w naszym narodzie. Stąd też nie myślimy o oszczędzaniu na emeryturę. "Ci, którzy oszczędzają, patrzą w przyszłość bardzo optymistycznie. Spośród mieszkańców badanych krajów jesteśmy najbardziej pewni, że odłożone fundusze wystarczą nam, gdybyśmy żyli dłużej, niż zakładamy" - czytamy.

"Jedynie 30 proc. z nas przed wyborem produktu emerytalnego analizuje jego wyniki. Na Węgrzech robi tak 70 proc. oszczędzających" - dodano.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje jedna z największych legend sportu, jego gra inspirowała tysiące graczy
  2. Dziś uważaj za kółkiem. Policja wlepi mandat na 500 zł, a nawet odbierze prawko
  3. Duda oburzony niskimi zarobkami wiceministrów. "To po prostu śmieszne"
  4. Powstała katolicka odpowiedź na Netflixa. Zainwestujecie w pakiet?
  5. „Zwycięzca moralny, postąpił honorowo”. Emocjonalny wpis posła PiS o Kurskim, absurdalne?
  6. Tragiczna śmierć 5 turystów, spędzali razem urlop. Ratownicy, policja i śmigłowce już nic nie mogły zrobić

Źródło: Rzeczpospolita/Onet